Staszic wśród laureatów na AGH

NewsyMożliwość komentowania Staszic wśród laureatów na AGH została wyłączona

Widmo maturalnych zmagań już dawno minęło. Tegoroczni absolwenci zdążyli już odetchnąć po egzaminach i przeżyć pierwsze wyjazdy z przyjaciółmi podczas tych najdłuższych wakacji…

Właśnie wróciwszy po jednej z takich wypraw, kilku Staszicaków zrzuciło górskie plecaki, ubrało garnitury i pojechało do Krakowa na galę Olimpiady o Diamentowy Indeks Akademii Górniczo-Hutniczej. W tym roku tytuł laureata tego konkursu na niwie matematyki zdobyli Łukasz Kożuszek, Piotr Sidorowicz i Tomasz Makowski. Ta trójka została laureatami trzeciego stopnia, dzięki czemu już teraz każdy z nich mógłby z pominięciem rekrutacji stać się studentem AGH. Na tym jednak nie koniec. Możemy bowiem pochwalić się jeszcze jednym sukcesem. Marcel Groniak zdobył na tej olimpiadzie tytuł laureata drugiego stopnia, co oznacza że jest wśród dwudziestu najlepszych uczestników tego ogólnopolskiego konkursu.

Staszicaki odebrali swoje Diamentowe Indeksy po wysłuchaniu interdyscyplinarnego wykładu o wykorzystaniu pigmentów w technologii informatycznej. Cenne nagrody zostały im wręczone przez rektora uczelni oraz marszałka sejmiku małopolskiego. Podczas tej uroczystości nagrodzony został też Krzysztof Stasiowski, który brał udział w konkursie „Zobacz Matematykę” i przygotował jedną z najlepszych prezentacji o królowej nauk. Gala zakończyła się bankietem dla uczestników i ich opiekunów.

Gratulujemy wszystkim naszym uczniom oraz ich opiekunom. Szczególne podziękowania należą się Panu Dyrektorowi Grzegorzowi Walotkowi, Pani Profesor Dorocie Kolany, Pani Profesor Annie Borgieł-Wodzickiej, oraz Pani Profesor Bożenie Kamińskiej-Mrozek.