STASZICANKA LAUREATKĄ KONKURSU NA RECENZJĘ LITERACKĄ

NewsyMożliwość komentowania STASZICANKA LAUREATKĄ KONKURSU NA RECENZJĘ LITERACKĄ została wyłączona

Wiadomo nie od dziś, że czytanie jest jedną z czystych radości życia, a w porze przesilenia zimowego dodatkowo szukamy tekstów, które pozwolą przezwyciężyć mrok coraz krótszych dni i ocieplą czekanie na Gwiazdkę…

Mediateka Zagłębiowska ogłosiła w mijającym roku 2020 konkurs na recenzję – w formule otwartej, dla licealistów i dla dorosłych czytelników – a motywem przewodnim stała się „Magia Świąt”.

Zofia Stanek z klasy 2c o profilu medialno-prawnym – autorka recenzji „Lampki świąteczne i choinki, czyli przepis…” – została laureatką II miejsca w konkursie. GRATULUJEMY!

Recenzentka przedstawiła powieść Jaya Ashera ,,Światło”, reprezentującą popularny literacki nurt YA (young adult).

Amerykański pisarz, którego odbiorcy mogli wcześniej poznać za sprawą debiutanckiego bestsellera ,,13 powodów”, zaproponował tym razem grę z konwencjami literatury YA i uzyskał efekt terapeutyczny tak potrzebny czytelnikowi z różnych kategorii wiekowych, żyjącemu w świecie pogmatwanym i nieprzewidywalnym.

Fabułę „Światła” – z bożonarodzeniowymi dekoracjami perypetii bohaterów i z happy endem – recenzentka spuentowała: ,,(…) książka przepełniona optymizmem (…) sprawi, że nawet Grinch uwierzy w magię świąt”.

Fragmenty nagrodzonych konkursowych tekstów recenzji można posłuchać w specjalnym odcinku wideo „Strona po stronie” na Facebooku MBP Sosnowiec / Zagłębiowska Mediateka: https://www.facebook.com/mbpsosnowiec/videos/900989754043303