Staszicowski Dzień Papieski – odsłona pierwsza

NewsyMożliwość komentowania Staszicowski Dzień Papieski – odsłona pierwsza została wyłączona

16 października to bardzo ważna data dla wszystkich Polaków. Dokładnie 40 lat temu nasz rodak Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę Piotrową i przyjął imię wszystkim doskonale znanego Jana Pawła II.

Tak ważna rocznica nie mogła przejść w naszej szkole bez echa. Z tej okazji na pierwszych czterech godzinach lekcyjnych odbył się podzielony na trzy bloki „Staszicowski Dzień Papieski”. Na pierwszej części uczniowie mieli przyjemność obejrzeć film animowany o dziejach papieża Polaka. Następnym punktem programu uroczystości był konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Konkurencja była zażarta ale ostatecznie drugie miejsce ex aequo zajęły Alicja Padula i Martyna Kagan z klasy 2BP2, natomiast pierwszą nagrodę zdobyła Wiktoria Zawistowka, również z klasy 2BP2. Wszystkie dziewczęta otrzymały książki tematycznie związane z Janem Pawłem II.

Ostatnią częścią przygotowanych na ten specjalny dzień atrakcji były „Warsztaty poetyckie z JP II” prowadzone przez prof. Michała Orczyka. W trakcie trwania zajęć uczniowie pracowali nad fragmentem tekstu Karola Wojtyły pt. „Przed sklepem jubilera”. Uczestnicy spotkania interpretowali i przerabiali tekst Wojtyły i z niego tworzyli własne wiersze, łącząc w ten sposób umiejętność odbioru dzieła literackiego i tworzenia własnego tekstu poetyckiego. Organizatorzy całego przedsięwzięcia (to jest pani prof. Agnieszka Morawska, pani prof. Anna Matusewicz oraz pan prof. Jacek Augustyn) dopilnowali, aby obchody dnia papieskiego przebiegły pomyślnie i były atrakcyjne dla uczniów.