STASZICOWSKI KLUB CZYTELNICZY

NewsyMożliwość komentowania STASZICOWSKI KLUB CZYTELNICZY została wyłączona

Staszicowski Klub Czytelniczy jest odpowiedzią na podnoszoną przez Uczniów potrzebę stworzenia miejsca, w którym można by w sposób swobodny rozmawiać o wspólnie czytanych książkach. W ramach cyklicznych spotkań będziemy wymieniać się przemyśleniami i wrażeniami lekturowymi na temat utworów, które choć nie znalazły się w szkolnym kanonie – niewątpliwie zasługują na uwagę czytelników. Do uczestnictwa w dyskusji serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów naszego Liceum! Spotkania Staszicowskiego Klubu Czytelniczego odbywać się będą w szkolnej bibliotece, a ich prowadzeniem i moderacją zajmą się poloniści – Pani Profesor Anita Jasińska oraz Pan Profesor Gaweł Janik.

Pierwsze spotkanie Staszicowskiego Klubu Czytelniczego odbędzie się w środę 25 października o godzinie 15:30 w szkolnej bibliotece (planowany czas trwania: 60 minut). Dyskusja dotyczyć będzie powieści Wigilia Wszystkich Świętych (książka wydana także pod zmienionym tytułem – Duchy w Wenecji) autorstwa królowej kryminału – Agathy Christie.

Uczniowie, którzy nie ukończyli 18. roku życia, proszeni są o przyniesienie zgody rodzica/prawnego opiekuna na udział w spotkaniach Staszicowskiego Klubu Czytelniczego w roku szkolnym 2023/2024.

Wzór zgody dostępny pod tym linkiem