Staszicowski Koncert KU POKRZEPIENIU SERC „Hakuna Matata”.

UncategorizedMożliwość komentowania Staszicowski Koncert KU POKRZEPIENIU SERC „Hakuna Matata”. została wyłączona

Od kilku już lat tradycją naszej szkoły są koncerty charytatywne. Graliśmy dla ciężko chorych, potrzebujących wsparcia absolwentów „Staszica”, graliśmy dla sosnowieckiego hospicjum, dla Domu Aniołów Stróżów. W tym roku podtrzymując tradycję zorganizowaliśmy kolejny koncert adresowany do wszystkich przyjaciół liceum. Koncert zrealizowany był oczywiście w formule online i nie miał charakteru charytatywnego w sensie materialnym, jednak jego główne przesłanie i cel według zamierzeń twórców miał być ze wszech miar WSPIERAJĄCY.

W piątek 19 lutego o godzinie 20.00 odbyła się internetowa premiera Staszicowskiego Koncertu KU POKRZEPIENIU SERC – „Hakuna Matata”.

Przedłużający się lockdown uświadomił nam jak bardzo brakuje nam niedocenianej dotąd „normalności”, wolności i fizycznego kontaktu z przyjaciółmi oraz światem zewnętrznym. Ten stan izolacji dla wielu z nas bywa też źródłem frustracji i przygnębienia. Właśnie dlatego uznaliśmy, że na przekór złym czasom zagramy wesoło, beztrosko, niosąc nadzieję. A że nic tak jak bajki nie dodaje otuchy i pewności że WSZYSTKO DOBRZE SIĘ SKOŃCZY, dlatego postanowiliśmy nasz koncert uczynić BAJKOWYM.

W koncercie wystąpili wspaniali „staszicowscy” artyści – zarówno nasi uczniowie, jak i absolwenci studiujący przeróżne kierunki od medycyny do obcych filologii.

Na naszej wirtualnej scenie mogliśmy obejrzeć:
Emilkę Głowę, Aleksandrę Korzec, Martynę Mikłuszkę i Natalię Mikłuszkę, Jana Zimnala i Antoniego Zimnala, Zuzannę Ciołczyk, Weronikę Wołek, Martę Florczyk, Emili Hadzińską, Alicję Padulę, Martynę Kucię, Julię Harmuszko, Jakuba Szkutnika, Tymoteusza Masarczyka, Karola Sowę, Janka Bińkowskiego i Damiana Nowaka.

Organizatorkami całego przedsięwzięcia był profesorki: Monika Karlik i Sławomira Dziewięcka, zaś nieocenionym, profesjonalnym montażystą i wszechstronnym fachowcem czuwającym nad stroną techniczną koncertu był Piotr Barański.
Ponieważ na koniec każdego dobrego koncertu jest bis, był też bis u nas.
„Niech no tylko zakwitną jabłonie” zaśpiewane i nagrane w domach artystów zmontował Karol Sowa.

Zapraszamy do oglądania koncertu