STASZICOWSKI TURNIEJ RETORYCZNY DLA ÓSMOKLASISTÓW ROZSTRZYGNIĘTY!

NewsyMożliwość komentowania STASZICOWSKI TURNIEJ RETORYCZNY DLA ÓSMOKLASISTÓW ROZSTRZYGNIĘTY! została wyłączona

W bieżącym roku szkolnym z powodu pandemii Wojewódzki Staszicowski Turniej Retoryczny przeprowadzony został online. Młodzi oratorzy, którzy zajęli miejsca na podium oraz zostali wyróżnieni, przekonywali w swych przemówieniach m.in. do tego, że warto czytać książki, spędzać wakacje w kamperze, pomagać innym, uczyć się języków obcych oraz mierzyć w życiu wysoko.
Komisja w składzie: mgr Jacek Bajer i mgr Anna Dolińska-Konina po obejrzeniu i przeanalizowaniu nadesłanych przemówień postanowiła przyznać I miejsce Oldze Bryniak z SP nr 46 w Sosnowcu (nauczyciel prowadzący p. Katarzyna Gwoździk). Na II miejscu uplasowali się ex aequo: Piotr Karwacki z SP nr 10 w Sosnowcu (zgłoszenie indywidualne) oraz Zuzanna Kołodziej z SP nr 6 w Sosnowcu (nauczyciel prowadzący p. Katarzyna Kukla). Miejsce III – również ex aequo – zajęli: Jan Figacz z SP nr 10 w Sosnowcu (zgłoszenie indywidualne) oraz Zuzanna Głowacka z SP nr 6 w Sosnowcu (nauczyciel prowadzący p. Agnieszka Ubowska).

Komisja przyznała również wyróżnienia, które otrzymali: Katarzyna Góra z SP nr 45 w Sosnowcu (nauczyciel prowadzący p. Anna Łakomska-Ciołczyk), Maria Dubiel z SP nr 6 w Sosnowcu (nauczyciel prowadzący p. Agnieszka Ubowska) oraz Anna Skowron z SP nr 1 w Czeladzi (nauczyciel prowadzący p. Katarzyna Majcherczyk-Gruszka).

Serdecznie gratulujemy laureatom i uczniom wyróżnionym oraz ich nauczycielkom. Wręczenie nagród i dyplomów planowane jest wiosną 2021 r. w naszym Liceum podczas corocznej Staszicowskiej Gali Mistrzów. O dokładnym terminie poinformujemy szkoły laureatów i osób wyróżnionych.