Sukces naszych siatkarzy!

NewsyMożliwość komentowania Sukces naszych siatkarzy! została wyłączona

W dniach 10-11.02.2016 w Hali Sportowej w Milowicach obywały się Finały Mistrzostw Sosnowca Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej. W rozgrywkach uczestniczyła reprezentacja naszego Liceum.

W pierwszym dniu zawodów nasz zespół rozegrał jeden mecz z drużyną z Technikum nr 4 z Sosnowca. Nasza drużyna zagrała fenomenalne spotkanie, pokonując przeciwników 2-0 w setach (25:5,25:10).

W drugim dniu zmagań nasi zawodnicy rozegrali dwa spotkania. W pierwszym meczu reprezentacja naszej szkoły z nieoczekiwanymi problemami pokonała zespół Technikum nr 5 z Sosnowca 2-0 w setach (25:23,25:22). Problemem był fakt, że zawody z siatkówki rozgrywane były w tym samym terminie co zawody piłki ręcznej, a kilku naszych reprezentantów brało udział w obu turniejach. Drugi, a zarazem ostatni mecz turnieju, był pojedynkiem o tytuł Mistrza Sosnowca, a także o prawo reprezentowania naszego miasta w zawodach wojewódzkich. Pojedynek finałowy uczniowie Staszica rozegrali z drużyną z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych z Sosnowca (popularnego „Elektronika”). Pierwszy set był bardzo emocjonujący i kosztował wiele wysiłku obie drużyny, ostatecznie górą byli zawodnicy drużyny przeciwnej, wygrywając partię 26:28. Drugi set, po bardzo wyrównanej walce, zakończył się także porażką naszych zawodników 20:25 i w całym meczu wynikiem 0-2.

Podsumowując, należy stwierdzić, że podopieczni Jarosława Mizerskiego rozegrali bardzo dobre zawody, czego dowodem jest wicemistrzostwo Sosnowca. Warto dodać, że jest to największy sukces w siatkówce chłopców w całej historii naszego Liceum.

Skład zespołu:
– Piotr Podsiadło – kapitan drużyny (3 Mat3)
– Jan Szymczyk (3 Mat3)
– Michał Wyszyński (3 Mat1)
– Marcel Maj (3 Bch)
– Maciej Gajda (3 BP)
– Filip Atłas – libero (2 Bch)
– Mateusz Wróbel (2 Bch)
– Bartosz Głowacki (1 Mat1)
– Karol Kania (1 Mat1)
– Piotr Nowak (1 Mat1)
– Kacper Patej (1 Mat1)

Trener: Jarosław Mizerski