SZEŚĆ ‘STUDENTEK’-STASZICANEK Z KLASY 2C PRZYJĘTYCH W POCZET UNIWERSYTETU MŁODYCH NAUKOWCÓW POD AUSPICJAMI UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO!

NewsyMożliwość komentowania SZEŚĆ ‘STUDENTEK’-STASZICANEK Z KLASY 2C PRZYJĘTYCH W POCZET UNIWERSYTETU MŁODYCH NAUKOWCÓW POD AUSPICJAMI UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO! została wyłączona

Sześć uczennic klasy 2c o profilu medialno-prawnym wzięło udział w dwuetapowej kwalifikacji. Najpierw – test wiedzy, który wyłonił 30 osób spośród szerokiego grona licealistów województwa śląskiego, starających się o przyjęcie. Następnie napisanie eseju i tu ostatecznie zakwalifikowano 20 kandydatów.

Gratulujemy drugoklasistkom (z czteroletniego liceum!) przyjęcia w poczet UMN:

• Marcie Bińkowskiej
• Ali Majcherczyk
• Emilii Nyk
• Oliwii Oracz
• Natalii Piaseckiej
• Zosi Stanek

Cieszymy się wraz z Wami! Życzymy licealistkom z 2c satysfakcji i dzielenia radości z wytrwałego poszukiwania wiedzy! Sukces to jednocześnie zobowiązanie i dążenie.

Świeżo upieczone ‘studentki’ znajdą się pod opiekę merytoryczną w ramach tutoringu, czyli będą mogły rozwijać zainteresowania i pogłębiać pasje we współpracy: tutor naukowy – uczeń – nauczyciel akademicki. To projekt cyklu spotkań w ramach spersonalizowanej edukacji, dopełnianej m.in. wykładami, zajęciami warsztatowymi.

Jak można dowiedzieć się z opisu projektu uniwersyteckiego: „uczestnicy UMN będą pogłębiać wiedzę humanistyczną (językową, kulturową, literacką, teatrologiczną, filmoznawczą, z zakresu komunikacji społecznej, psychologii, pedagogiki itp.) oraz uczestniczyć w dialogu międzykulturowym (język i kultura polska oraz języki i kultury obce), a także nabywać umiejętności uczenia się z wykorzystaniem różnorodnych interaktywnych form pracy (…)”.

Sednem UMN staje się: „nauka tego, jak stawiać sobie określone cele i skutecznie je realizować”.

… a inauguracja UMN już za kilka dni, na której STASZICA reprezentować będzie 7 uczennic, bo szóstka licealistek z 2c i Ola Straś z 2h1 [por. artykuł z 15 lutego].
Ambitnej siódemce – powodzenia i fascynujących wędrówek po naukowych ścieżkach i drogach!

Barbara Strączek
Wych. Kl. 2c

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress