Szkolne Spotkanie Wigilijne – czyli Zło Dobrem zwyciężaj

NewsyMożliwość komentowania Szkolne Spotkanie Wigilijne – czyli Zło Dobrem zwyciężaj została wyłączona

Zgodnie ze szkolną tradycją, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, dokładnie 22 grudnia, odbyło się Spotkanie Wigilijne, na którym obecni byli: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie. W pierwszej części Spotkania nastąpiło oficjalne przekazanie władzy nowemu Samorządowi Uczniowskiemu przez Samorząd ustępujący.

Na część drugą złożyły się przemówienie przedstawicieli Samorządu Wolontariatu na temat ostatnich działań i akcji pomocowych przed Świętami oraz współczesna scenka z domu rodzinnego, której autorem i reżyserem był uczeń z klasy 2a – Wojciech Madej.

Hasło tegorocznego Spotkania Bożonarodzeniowego brzmiało – „Zło Dobrem zwyciężaj” i muzyką!Jego wybór nie jest przypadkowy, bowiem właśnie Miłość – jako postawa bezinteresownej służby innym, a zwłaszcza bardziej potrzebującym, samotnym i ubogim, dzieciom ze świetlic środowiskowych, młodzieży z niepełnosprawnościami, chorym terminalnie, zwierzętom ze schroniska – przyświeca bardzo różnorodnej działalności naszego Szkolnego Koła Wolontariatu. Warto podkreślić, że na jego czele stoją Weronika Pluskota (klasa 3b), Natalia Naworol (klasa 3c) i Hanna Wawrzyniak (klasa 4c), a wspierają i pomagają w pracach organizacyjnych Mateusz Olas (klasa 3b) oraz Dominika Trzebińska (klasa 3a).

Wezwanie do przezwyciężania zła przez uczynki miłosierdzia i bezinteresowności wpisuje się w Bożonarodzeniowe orędzie o Bogu, który zstępuje na ziemię i przyjmuje postać bezbronnego dziecka.Maleńka Miłość, która zbawi świat, która pragnie być chciana i kochana tak, jak każdy człowiek.

Podczas przemowy jedna z wolontariuszek zacytowała słowa bł. Matki Teresy z Kalkuty:

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się

Do swojego brata i wyciągasz

Do niego ręce,

Jest Boże Narodzenie (…)

Zawsze, ilekroć pozwolisz,

By Bóg pokochał innych

Przez Ciebie,

Zawsze wtedy,

Jest Boże Narodzenie

Muzyka, która „łagodzi obyczaje”, jest obszarem wspólnych działań. Utalentowani uczniowie potrafili zjednoczyć się, aby „zaśpiewać na chwałę Boga i ludzi”.

Dominika Trzebińska, Emilia Ferdek, Maria Niedbała, Magdalena Góralczyk, Kacper Sulich – to uczniowie z naszej wspaniałe grupy muzycznej. Przepiękne kolędy i pieśni („Przekażmy sobie znak pokoju”,„Pierwsza Gwiazdka”, „Mario, czy Ty wiesz?”, „Bóg się rodzi”, „Cicha nocNarodziłeś się” oraz „Gore Gwiazda”) w wykonaniu tych młodych artystów-śpiewaków to prawdziwa uczta dla duszy!

Świąteczne przesłanie o Nadziei i Miłości było także żywo obecne w scence rodzinnej, którą odegrali nasi utalentowani uczniowie-aktorzy: Paulina Barańska, która wcieliła się w rolę Starszej, Zuzanna Pałka jako Młodsza oraz Filip Kubiak jako Anioł. Osnową przedstawionej scenki były refleksje znużonej prozą życia, zbuntowanej nastolatki, której ukazuje się Anioł i zachęca ją do podjęcia zmiany w swoim życiu i postrzeganiu świata, ludzi oraz samej siebie.

Trzecią i ostatnią część Wigilijnego Spotkania stanowił turniej międzyklasowy pt. „Jaka to kolęda?”. Wystąpili w nim przedstawiciele drużyn z każdego rocznika. Ich zadaniem było odgadnięcie na czas tytułu kolędy na podstawie fragmentu utworu zagranego na skrzypcach przez Julię Tivriz.

Zwycięstwo przypadło w udziale drużynie z klas pierwszych, która wykazała się zarówno ogromną wiedzą, jak i szybkością reakcji.

Dziękujemy Wszystkim Artystom, Wolontariuszom i Uczestnikom Wigilijnego Spotkania za obecność i zaangażowanie!!!

Życzymy Całej Staszicowskiej Społeczności spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i dalszego rozwoju pasji i talentów w nowym 2024 roku!