SZKOLNE SPOTKANIE WIGILIJNE

NewsyMożliwość komentowania SZKOLNE SPOTKANIE WIGILIJNE została wyłączona

Tradycją naszej szkoły jest coroczne spotkanie opłatkowe przed Świętami Bożego Narodzenia. To okazja dla wszystkich (niezależnie od światopoglądu), by odczuć wspólnotę, połączyć się myślami, życzeniami i serdecznym uśmiechem.

Nie inaczej było w tym roku: 22 grudnia 2016 r. o godzinie 11.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście, grono pedagogiczne i uczniowie.

Na początku Pan Dyrektor skierował do nas życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój, o doznania estetyczne zaś i przemyślenia zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność bowiem po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc. Po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni, bo nie było dla nich miejsca… Jakże to symboliczna sytuacja!

Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas: „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,/ Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory,(…).”

Taki wymiar świąt łaczy wszystkich, wierzących i niewierzących. W radosnych nastrojach rozeszliśmy się do sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne.Tam, przy suto zastawionych stołach (dzieło własne lub mam) posiedzieliśmy razem, złożyliśmy sobie życzenia a w wielu klasach zagościł Mikołaj z prezentami.

Odwiedzili nas także absolwenci, dla których w Staszicu zawsze jest dodatkowe miejsce przy stole…

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.