Tak na dobry początek roku szkolnego – Zuzia i Emilka z klasy 2A laureatkami XIV Krajowego Konkursu Energetycznego

NewsyMożliwość komentowania Tak na dobry początek roku szkolnego – Zuzia i Emilka z klasy 2A laureatkami XIV Krajowego Konkursu Energetycznego została wyłączona

Bardzo się cieszymy z sukcesu naszych uczennic – Emilki Wypiór i Zuzi Kołodziej, które wzięły udział w Konkursie Energetycznym „Wszystko zależy od energii” i zostały w nim nagrodzone za prace: „Jakie korzyści z energetyki wiatrowej czerpie społeczeństwo, a jakie gospodarka?” oraz „ Które z technologii OZE mają w Polsce największy potencjał ?”

Ideą konkursu jest promowanie i wspieranie młodzieży uzdolnionej naukowo, posiadającej pasję badawczą. Celem konkursu jest budowanie społeczeństwa świadomego energetycznie i ekologicznie oraz rozwijanie umiejętności samodzielnego i krytycznego rozwijania problemów współczesnej energetyki. W aktualnej sytuacji ekonomicznej, gospodarczej i politycznej owa świadomość powinna być jedną z podstawowych kompetencji kształtowanych w postawie młodego człowieka.

Relacja Zuzi Kołodziej z uroczystej gali podsumowującej Konkurs:

„ W miniona środę udałyśmy się z Panią Profesor Dorotą Marynowską do Jaworza na galę wręczania nagród laureatom i wyróżnionym w Konkursie. Na uroczystości zostały zaprezentowane wybrane prace, głos w dyskusji zabierali eksperci pracujący w jury Konkursu, organizatorzy i osoby, które na co dzień uświadamiają społeczności lokalnej czym może zakończyć się „katastrofa energetyczna”. Miałyśmy okazję zobaczyć Muzeum Fauny i Flory, pospacerować wokół tężni solankowej, a na koniec dnia zjeść pyszny obiad w towarzystwie ciekawych ludzi. Nawet padający pod koniec dnia deszcz, nie zepsuł naszych humorów i pełne wrażeń i obładowane prezentami wróciłyśmy do Sosnowca”