THE THEATRE DAY

NewsyMożliwość komentowania THE THEATRE DAY została wyłączona

Skoro w sobotę obchodziliśmy urodziny Williama Szekspira, dlaczego by nie zorganizować szkolnego przeglądu form teatralnych, i to w ojczystym języku wielkiego dramatopisarza – angielskim? Oto 26 kwietnia w naszej szkole odbył się po raz kolejny słynny „The Day of English Theatre”, w którym to uczniowie gimnazjum spróbowali swoich sił jako reżyserowie, scenarzyści, odgrywali role przeróżnych postaci. Ujrzeliśmy aż jedenaście przedstawień – pełnych oryginalnych wątków, błyskotliwej gry aktorskiej oraz absurdalnego humoru, wszystko to przy akompaniamencie dziwnej muzyki i egzotycznych strojów. Jakże trudny był wybór zwycięzcy!

Trzecie miejsce trafiło do klasy 2GA za sztukę „The InvincibleSeven„. Laureatami drugiej nagrody okazali się 3GM i ich „The Debate„. Najwyższe miejsce podium zajęli natomiast uczniowie 2GB, którzy zaprezentowali nam przedstawienie „Snow White vs Evil Queen„.

Przyznano także dwa wyróżnienie dla klasy 2GA („Rump and Ugla”) oraz 1GA („Star Wars”).
Nie zapominajmy jednak, iż wszystkie występy zostały obkupione wielkim poświęceniem i ciężką pracą, a laur zwycięstwa należy się każdemu z występujących. To wspaniałe uczucie, ta świadomość, że w każdym z nas tkwi pewna „szekspirowska” inwencja twórcza”; każdy z nas może stworzyć coś wielkiego, a przy odrobinie wysiłku nasza praca na pewno zostanie doceniona!

Relacja: Zosia Zarębska 3 GM
Foto: Kuba Lasota 1 GA

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress