Tłumy podczas Dnia Otwartego Staszica!

NewsyMożliwość komentowania Tłumy podczas Dnia Otwartego Staszica! została wyłączona

W ostatnią sobotę, 26 marca 2022 roku, gościliśmy w progach naszej Szkoły wielu ósmoklasistów zainteresowanych nauką w Staszicu. Cieszymy się niezmiernie ze znakomitej frekwencji i ogromnego zainteresowania naszym Liceum: jego bogatą i innowacyjną ofertą edukacyjną, nowoczesną bazą dydaktyczną, wspaniałą atmosferą Szkoły oraz bardzo dobrą organizacją pracy.
Młodzież szkół podstawowych miała okazję do spotkań z dyrekcją naszego Liceum, nauczycielami, a przede wszystkim ze swoimi starszymi kolegami, którzy zadbali o wspaniały klimat Dnia Otwartego, rzetelną informację o oferowanych profilach oraz pozadydaktycznej działalności Szkoły.

Uczniowie klas I, II i III oprowadzali ósmoklasistów po Staszicu, pokazując nie tylko nowoczesne pracownie lekcyjne, laboratoria, wspaniałą bibliotekę, ale również miejsca odpoczynku dla uczniów takie jak słynny „dywanik” czy pokój uczniowski oraz z entuzjazmem opowiadając o nauce w Staszicu i odpowiadając na liczne pytania gości.

Osoby zainteresowane profilem humanistycznym miały okazję zapoznać się z programem nauczania i dodatkowymi przedmiotami realizowanymi na tym rozszerzeniu w sali nr 45, której patronuje, co łatwo zauważyć po wystroju pracowni, nasz literacki noblista – Henryk Sienkiewicz. Tam na pytania wielu ósmoklasistów i ich rodziców odpowiadali nauczyciele i uczniowie klas medialono-prawnych. Przyszli staszicowscy humaniści mogli też obejrzeć krótką prezentację multimedialną o rozszerzeniu medialno-prawnym i kierunkach studiów, do których przygotowuje ten profil.

Niezwykle duże zainteresowanie wzbudzały zajęcia przygotowane w pracowni fizycznej, których hasłem przewodnim była „Optyka i wrażenia wzrokowe”. Dzięki przygotowaniu i zaangażowaniu młodzieży realizującej fizykę rozszerzoną opis tych ciekawych wrażeń i zjawisk był jasny, czytelny i widoczny.

Poeksperymentować można było także w pracowni chemicznej. Uczniowie naszego Liceum prezentowali doświadczenia takie jak: „lokomotywa”, „chemiczny ogród” oraz „minifabryka srebra”. Wszyscy zainteresowani mogli samodzielnie wykonać doświadczenia, a przy okazji dowiedzieć się wszystkiego o biolchemie w Staszicu.

Sudoku, szachy, wieże Hanoi – tak mogli spędzić sobotę ósmoklasiści, którzy odwiedzili pracownię matematyki podczas Dnia Otwartego Szkoły. Dodatkową atrakcją były tu konkursy sprawdzające zdolności logicznego i strategicznego myślenia. Wszystko to stanowiło doskonałą gimnastyką dla mózgu, ale też okazją do rozmowy ze starszymi kolegami, poznania się, porozmawiania o Szkole i spotkania z naszymi nauczycielami matematyki. Największym zainteresowaniem cieszyły się szachy. Ta gra to skuteczna metoda nauki logicznego i strategicznego myślenia, swoista mózgowa siłownia, tak jak nauka w naszym Liceum, które zapewnia uczniom bardzo wysoki poziom nauczania nie tylko matematyki!

Podczas Dnia Otwartego Staszica nasze wspaniałe laboratoria językowe także tętniły życiem. Nauczyciele języka angielskiego, wspierani przez uśmiechniętych i pełnych energii uczniów klas pierwszych i drugich, serdecznie przyjęli młodych gości. Zainteresowani klasami dwujęzycznymi ósmoklasiści oraz ich rodzice odwiedzili sale 76 i 77, gdzie mogli uzyskać fachowe i wyczerpujące informacje na temat nauczania metodą CLIL. Żadne pytanie gości nie pozostało bez odpowiedzi, a najodważniejsi kandydaci do Staszica próbowali swoich sił, rozwiązując intrygujące zadania językowe oparte na tej metodzie. Podczas warsztatów językowych ósmoklasiści mogli także poznać angielską wersję swojego znaku zodiaku i jego charakterystykę, zagrać w interesujące leksykalne „TABU” oraz sprawdzić swoją wiedzę kulturową o krajach anglojęzycznych w formie quizów. Miłośnicy muzyki eksperymentowali na ekranie multimedialnym ze słowami swoich ulubionych anglojęzycznych piosenek.

Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać naszych licznych gości do wyboru Staszica. Do zobaczenia we wrześniu!

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.