To było niezwykłe wydarzenie!

NewsyMożliwość komentowania To było niezwykłe wydarzenie! została wyłączona

Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w Dniach Otwartych Staszica 2016!

Było to niezwykłe wydarzenie!

Spotkanie z kandydatami rozpoczęło wystąpienie Pana Dyrektora Grzegorza Walotka – zostały rozdane nagrody dla laureatów XIII edycji “Bomby z matmy” oraz I edycji konkursu “Genetycznie zakręceni”. Pan Dyrektor bardzo szczegółowo opowiedział o tym, jak wygląda plan dla danych klas, a po swoim wystąpieniu jeszcze długo odpowiadał na pytania nurtujące kandydatów. Potem zaprezentował się Samorząd Uczniowski – opowiadając o atmosferze, o swojej działalności na rzecz szkoły i nowatorskich pomysłach.

W dalszej części Dnia Otwartego 2016 każdy zainteresowany wspierany przez swojego opiekuna, mógł wziąć udział w przygotowanych atrakcjach. A atrakcji było co niemiara! Strzelające rakiety, „sekcje oczu i wątroby”, doświadczenia chemiczne i fizyczne, malowanie filiżanek… Każdy mógł znaleźć coś dla siebie! Nie należy jednak zapominać o kąciku “restauracyjnym” czyli stanowiskach na szkolnym Dywaniku przygotowanych przez naszych lingwistów.”Kawiarenka Językowa” w języku angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, można było zamawiać carrot , Kartoffelsalat, croissant i czaj prosto z samowara. Kandydaci uczyli się, jak narysować Szekspira i czytali swoje horoskopy w języku angielskim. Lekcja „How to talk TED” prowadzona przez Zuzię Łyko, Kubę Prosowskiego i panią profesor Aleksandrę Kiełtucką przyciągnęła gimnazjalistów, którzy chcieli zgłębić tajniki publicznych wystąpień w języku angielskim. A na deser zaserwowano układanie speed stack’ów!

“ Cześć, jak mogę Ci pomóc?” – To pytanie często rozbrzmiewało na naszych korytarzach. Ponad 70 uczniów klas I i II licealnych, a także nasi-gimnazjaliści starali się wprowadzić ponad 200 ! gości w klimat i atmosferę “Staszica”, oprowadzając po szkole i odpowiadając na wszystkie pytania.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tegoroczne Dni Otwarte i mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu!

Czekamy na WAS!

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.