TRADYCYJNA ZABAWA NA 100 DNI PRZED MATURĄ, CZYLI STUDNIÓWKA 2022

NewsyMożliwość komentowania TRADYCYJNA ZABAWA NA 100 DNI PRZED MATURĄ, CZYLI STUDNIÓWKA 2022 została wyłączona

Matura już za mniej niż 100 dni, a jak wiadomo, zdecydowanie lepiej się ją zda, gdy dopełni się wszystkich niezbędnych formalności w tzw. „okresie przygotowawczym”. Wśród podstawowych wymagań znajduje się oczywiście tradycyjna zabawa studniówkowa. Maturzyści rocznik 2022, pomni na tradycję pokoleń, bawili się więc wyśmienicie, rzec można – celująco.

Staszicowską Studniówkę rozpoczęto w rytmie tradycyjnego poloneza. Słowo „tradycja” ma dla Staszicaków specjalne znaczenie, dlatego pojawiało się także w tradycyjnym 🙂 kabarecie studniówkowym, który w tym roku nawiązywał do średniowiecznej tradycji 🙂 dziadów. Scenariusz kabaretu napisali uczniowie, zainspirowani osobowościami i osobliwościami naszej wspaniałej kadry pedagogicznej!

Tegoroczna studniówka po raz pierwszy odbyła się poza murami szkoły. Na jej lokalizację wybrano salę zabytkowego Szybu Willson w Katowicach. Całą uroczystość zorganizowano, mając na uwadze względy sanitarne i z najwyższą troską o bezpieczeństwo uczestników.

Bardzo dziękujemy organizatorom za ten piękny, tradycyjny 🙂 bal i wszystkim gościom – dyrekcji, profesorom, naszym przyjaciołom – za przyjęcie zaproszenia i wspólne przetańczenie tej jedynej, niezapomnianej, tradycyjnej 🙂 nocy studniówkowej.

A teraz już tylko odliczanie dni do matury – START!

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.