Trzeci dzień Festiwalu Matematyki

NewsyMożliwość komentowania Trzeci dzień Festiwalu Matematyki została wyłączona

Trzeci dzień Festiwalu Matematyki był niezwykle ekscytujący i pracowity nie tylko ze względu na próbne egzaminy gimnazjalne.

Po napisaniu części językowej uczniowie klasy 3GA pod nadzorem pani profesor Anny Wodzickiej przygotowali dla swoich młodszych o rok kolegów nietypowy konkurs – BRAIN BENDERS.

Drugoklasiści rozwiązywali 21 różnych matematycznych łamigłówek i zadań. W dwuosobowych drużynach chodzili od stanowiska do stanowiska, gdzie czekali na nich uczniowie trzeciej klasy z kolejnymi ćwiczeniami.

Zawodnicy porozumiewali się w języku angielskim, więc nie tylko rozwijali sprawność logicznego myślenia, ale również doskonalili umiejętności lingwistyczne. Całe dwie godziny upłynęły w bardzo przyjemnej atmosferze. Wkrótce nastąpi podliczenie punktów, a najlepszą parę wyłonimy na tegorocznej Staszicowskiej Gali Mistrzów.

Równie sympatyczna atmosfera towarzyszyła projekcji filmu o Stefanie Banachu – „królu matmy i melanżu”. Licealiści z klas 1Mat1 i 1Mat2 mogli przekonać się, że przygoda z matematyką może być niezmiernie barwna i pasjonująca, a warto zacząć ją już dziś – Medal Fieldsa czeka!

Zuzanna Grabowska i Martyna Kucia (3GA)