Tydzień Przyjaźni i Tolerancji

NewsyMożliwość komentowania Tydzień Przyjaźni i Tolerancji została wyłączona

W ramach obchodów dni przyjaźni i tolerancji naszą szkołę odwiedził dr Ryszard Knapek, który wygłosił dla klasy 3C wykład pt. Różnorodność w nauce. Podczas spotkania dr Knapek opowiadał o przenikaniu się dyscyplin ścisłych i humanistycznych. Opowiadał również o wyzwaniach dla obcokrajowców w Polsce, którzy przyjeżdżają studiować w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Śląskiego.

Po wykładzie młodzież wdała się w długą dyskusję z prelegentem dotyczącą przyjaźni dyscyplin naukowych i tolerancji humanistów na ścisłowców (i odwrotnie).

Dodatkowo psycholożka szkolna, dr Olga Knapek, poprowadziła w tym dniu (16.11.2022) warsztaty dla klas 1d i 1e dotyczące tolerancji rozumianej zarówno biologicznie jak i poznawczo i socjo-kulturowo.

Dzień później (17.11.2022) warsztaty dla uczniów poprowadzili jeszcze pozostali psychologowie szkolni, mgr Tomasz Kuta i mgr Anna Pawłowska dotyczące różnic indywidualnych oraz różnorodności temperamentu i cech z nim związanych oraz jak to wpływa na działanie grupy.