Uczniowie odkryli kod natury podczas Nocy Biologów

NewsyMożliwość komentowania Uczniowie odkryli kod natury podczas Nocy Biologów została wyłączona

Mroźny wieczór, 15 stycznia 2016 roku. Pasjonaci biologii z naszego gimnazjum i liceum pod opieką dr Ewy Mróz wyruszyli poznać tajniki tej nauki podczas V Ogólnopolskiej Nocy Biologów na Wydziale Biologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Najpierw wysłuchaliśmy interesującego wykładu o bioluminescencji. Poznaliśmy wiele gatunków, dla których jest to sposób zwabienia ofiary, obrony lub kontaktu z pozostałymi członkami swojej populacji. Później, podczas zajęć „Jak rozszyfrować chromosomy?”, mieliśmy możliwość wykonania własnych preparatów i obejrzenia pod mikroskopem fluorescencyjnym kariotypu roślinnego. Na koniec uczestniczyliśmy w zajęciach o barwnikach chemicznych. Samodzielnie wykonywane doświadczenia pozwoliły nam znaleźć odpowiedź na pytanie „czy to nauka, czy magia?” Noc Biologów była dla nas wszystkich fascynującym przeżyciem i na pewno na długo pozostanie nam w pamięci.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć z wydarzenia.