VIII SPOTKANIE STASZICOWSKIEGO KLUBU CZYTELNICZEGO

NewsyMożliwość komentowania VIII SPOTKANIE STASZICOWSKIEGO KLUBU CZYTELNICZEGO została wyłączona

W ubiegłą środę szkolna biblioteka ponownie pękała w szwach! Na ostatnie już w tym roku szkolnym spotkanie Staszicowskiego Klubu Czytelniczego znów trzeba było donosić krzesła! Tym razem fenomenalną frekwencję zapewniła rozmowa o książce „YellowfaceRebekki F. Kuang. Fabuła tej wydanej w zeszłym roku powieści autorstwa amerykańskiej pisarski chińskiego pochodzenia skupia się wokół zagadnień związanych ze współczesnym rynkiem wydawniczym, działaniem social mediów oraz problemem zawłaszczenia kulturowego.

Gorąca dyskusja dotyczyła nie tylko języka i stylu, jakimi operuje prozaiczka, ale także kwestii rasizmu i tożsamości kulturowej. Zastanawialiśmy się ponadto, co sprawia, że dana książka staje się bestsellerem i jaki wpływ ma na to machina promocyjna, którą wydawnictwa uruchamiają (lub też nie) przy okazji premiery.

Serdecznie dziękujemy Wam za udział w ośmiu spotkaniach Staszicowskiego Klubu Czytelniczego, które odbyły się w roku szkolnym 2023/2024. Wasza comiesięczna obecność dobitnie pokazała nam, jak duża jest potrzeba spotkań i rozmów na temat przeczytanych książek! Już teraz możemy Wam obiecać, że zobaczymy się ponownie po wakacjach, by znów dyskutować o literaturze. Do zobaczenia!