W szczelinie czasu między minionym ? a nowym ? rokiem szkolnym

NewsyMożliwość komentowania W szczelinie czasu między minionym ? a nowym ? rokiem szkolnym została wyłączona

Przygrzewa słońce i dzień wciąż długi, w pamięci pulsują obrazy z podróży bliższych i dalszych. Schyłek sierpnia, próg września – w szczelinie czasu zachwyt miesza się z melancholią.

A tu… zmysły wychwytują oznaki końca wakacji: snują się nitki babiego lata, reklamy sklepowe z impetem oferują przybory szkolne, wspomnienia wakacyjne już rozkolportowane, opalenizna nieco blaknie, a kasztany szykują się – jak zawsze – do wrześniowej parady. Wszyscy to znamy: kołowrót kalendarza natury i kalendarza roku szkolnego…
Jednak „tak samo” nie zawsze znaczy „to samo”, bo tym razem zaznacza się wyraźna cezura. Miniony rok szkolny 2021/2022 – z maturą w „starej” już formule – sfinalizował edukację w cyklu trzyletniego liceum. W gronie tego historycznego rocznika IV LO ze świetnie zdanymi egzaminami było liczne grono, które w STASZICU uczyło się całe 6 lat (podwójni absolwenci – staszicowskiego gimnazjum i staszicowskiego liceum!).

Zerknijmy z sentymentem i uśmiechem na archiwalne zdjęcie z czasów Ich staszicowskiego dzieciństwa… Ach, te gimnazjalne mundurki ze złotymi paskami i ta fantazja GuMisiów!

1 września 2022 – w rozpoczynającym się roku szkolnym wielka zmiana w sztafecie pokoleń: pierwsza generacja abiturientów czteroletniego liceum przystąpi w maju 2023 do znowelizowanego egzaminu maturalnego.

Czwartoklasistkom i czwartoklasistom już zazdrościmy staszicowskich mundurków z czterema białymi, „kapitańskimi” paskami (…taki mundurek licealny był noszony kiedyś, dwie dekady temu i wcześniej).

Te cztery lata w STASZICU to Wasz bezcenny kapitał, który mądrze i twórczo pomnażacie.

Wiemy, że dążycie do samorealizacji i znakomitych wyników na maturze!

Pomyślności!