Wakacje to dobry czas … na naukę

NewsyMożliwość komentowania Wakacje to dobry czas … na naukę została wyłączona

W dniach od 2 do 13 lipca 2018 roku w ramach projektu Erasmus plus „Tradycja i nowoczesność – rozwój kompetencji językowych i metodycznych” nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w kursie CLIL 1 i CLIL 2. Organizatorem kursu była szkoła IPC w Exeter (hrabstwo Devon; Wielka Brytania).

Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, jak prowadzić lekcje nowoczesną metodą CLIL (Content and Language Integrated Learning). Poznane rozwiązania z całą pewnością wykorzystamy, by wzbogacić nasz warsztat pracy w nauczaniu dwujęzycznym. Oprócz naszej grupy z Polski, uczestnikami kursu byli nauczyciele z różnych państw europejskich: Czech, Estonii, Francji, Hiszpanii, Niemiec i Węgier. Podczas indywidualnych rozmów wymienialiśmy się doświadczeniami zawodowymi oraz doskonaliliśmy umiejętności językowe. Zwieńczeniem naszej nauki było opracowanie lekcji przedmiotowej w języku angielskim metodą CLIL i przedstawienie jej grupie.
Integralną częścią kursu były wycieczki zorganizowane przez szkołę IPC, z udziałem angielskiego przewodnika. Oprowadzono nas po Exeter, gdzie mieści się uniwersytet, mury z czasów rzymskich oraz romańsko-gotycka katedra. Zwiedziliśmy również Sidmouth – miasto we wschodniej części Wybrzeża Jurajskiego – słynące z przepięknych klifów. Pojechaliśmy do Boscastle i Tintagel, leżących na zachodnim wybrzeżu Kornwalii. Podziwialiśmy zamek, w którym według legendy urodził się król Artur oraz widoki na Ocean Atlantycki. Ostatnia wycieczka odbyła się do Parku Narodowego Dartmoor.

Nasz pobyt w Anglii z całą pewnością możemy uznać za wartościowy. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły i koordynatorowi Pani profesor Marioli Plewni za możliwość udziału w projekcie.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.