WARSZTATY Z MISTRZYNIĄ DLA KLAS HUMANISTCZNYCH (+ ENG. VERSION)

NewsyMożliwość komentowania WARSZTATY Z MISTRZYNIĄ DLA KLAS HUMANISTCZNYCH (+ ENG. VERSION) została wyłączona

W piątek 8 grudnia na zaproszenie polonistów – Gawła Janika oraz Anity Jasińskiej – nasze liceum odwiedziła dr KarolinaStarnawska – literaturoznawczyni, nauczycielka akademicka na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego, autorka poczytnego konta instagramowego @lekcje_literatury, bloga www.lekcjepolskiego.pl oraz profilu na Facebooku @lekcjepolskiego. Naukowczyni przygotowała zajęcia dla uczniów klas humanistycznych – 1d2 oraz 2d2. W formule warsztatów z Mistrzynią odbyła się niezwykle ciekawa dyskusja dotycząca roli ubrań w tekstach kultury. Dr Starnawska zachęcała do namysłu nad tym, czym jest dla nas strój, jakie ma on znaczenie w postrzeganiu drugiego człowieka, a także czy w przypadku bohaterów literackich jego zmiana może mieć realny wpływ na dalsze losy postaci. Spotkanie z Badaczką było zwieńczeniem IX Festiwalu Nauk Humanistycznych, który odbywał się w Staszicu od 4 do 8 grudnia.

——-

On Friday, December 8, at the invitation of Polish teachers Gaweł Janik and Anita Jasińska – our high school was visited by Dr. Karolina Starnawska – literary expert, academic teacher at the Faculty of Humanities of the University of Silesia, author of the popular Instagram account @lekcje_literatury, blog www.lekcjepolskiego.pl and Facebook profile @lekcjepolskiego. The Scientist prepared a lesson for students of humanities classes – 1d2 and 2d2. During the workshop, there was an extremely interesting discussion on the role of clothes in cultural texts. Dr. Starnawska encouraged us to think about what clothing means to us, what significance it has in the perception of other people, and whether, in the case of literary characters, changing it can have a real impact on the character’s further fate. The meeting with the Lecturer was the culmination of the 9th Humanities Festival, which took place in Staszic from December 4 to 8.