Wigilia szkolna

NewsyMożliwość komentowania Wigilia szkolna została wyłączona

Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany dzień – 22 grudnia, czyli dzień Szkolnej Wigilii. Uroczysta, ciepła i jednocząca naszą społeczność akademia, wspólne kolędowanie, opłatek, życzenia, a potem spotkania w klasach – makowce, serniki, u niektórych kapusta z grochem i barszcz z uszkami i jeszcze rozmowy z licznie odwiedzającymi w tym dniu szkołę absolwentami. Przygotowaliśmy do tego dnia nawet drzwi do klas świątecznie je dekorując.

W tym roku jednak szkolna uroczystość była inna ,niż wigilie z lat poprzednich. Dyrektor Grzegorz Walotek nawołując, abyśmy się zjednoczyli nie tylko przy stole i dawali siebie innym ludziom na co dzień a także mówiąc o szeregu inicjatyw charytatywnych w naszej szkole, przypomniał o tym, że kilka dni wcześniej pożegnaliśmy naszego kolegę – Filipa Porzeżyńskiego. Było więc bardziej refleksyjnie i z większą zadumą.

W poważnym nastroju utrzymana była cała szkolna uroczystość, w której jako goście honorowi uczestniczyli:  Prezydent  Sosnowca Arkadiusz Chęciński, Pełnomocnik Prezydenta d/s Oświaty Zbigniew Byszewski, radny Janusz Kubicki i ks. prałat Jan Szkoc.

Po odczytaniu Ewangelii i życzeniach od gości wysłuchaliśmy  wigilijnego koncertu kolęd, w którym jak zawsze znakomicie zaprezentowały się Sawa Bańka, Ania Lis, Gosia Szczepek, Wiktoria Walusch, Zosia Narowska  oraz koledzy Wiktor Nogajczyk, Karol Mokrzycki, Adam Stano, Oskar Strumiński, Miłosz Maj. Zachwycały solowe popisy wokalistów i wirtuozeria instrumentalistów, ale nie mniejszy zachwyt wywołał występ spontanicznego chóru mieszanego. A mieszany był chór bardzo, bo składał się z uczniów i NAUCZYCIELI. Na zakończenie koncertu ów chór odśpiewał trzygłosowy Kanon Noworoczny.

W klasach dzieliliśmy się opłatkami, które wręczył nam wraz z życzeniami Pan Dyrektor , składaliśmy sobie w prawdziwie rodzinnej atmosferze życzenia i zajadaliśmy smakołyki (przygotowane głównie przez nasze mamy). Z niektórych sal -np. z sali IMAT1 – dobiegała melodia i słowa śpiewanych chórem, przy akompaniamencie umuzykalnionych uczniów, kolęd.

A teraz już NAJPIĘKNIEJSZE W CAŁYM ROCZKU ŚWIĘTA……..

 

Zachęcamy do przeglądania galerii z wydarzenia.