„Wizyta w sosnowieckiej cerkwi”

NewsyMożliwość komentowania „Wizyta w sosnowieckiej cerkwi” została wyłączona

Wizyta w sosnowieckiej Cerkwi

6 grudnia 2022 r. uczniowie klas 2b i 2d mieli okazję odwiedzić cerkiew prawosławną pw. św. św. Wiery, Nadziei, Luby i matki ich Zofii w Sosnowcu. Proboszcz parafii, ks. dr Mikołaj Dziewiatowski (a jednocześnie absolwent naszej szkoły), niezwykle ciekawie opowiedział o historii parafii, ikonach znajdujących się w cerkwi, a także o niektórych obrzędach religijnych oraz zasadach obowiązujących w prawosławiu. Odpowiedział także wyczerpująco na liczne pytania ze strony naszych uczniów.

A visit to the Orthodox church

On the 6th of December 2022 the students of 2b and 2d classes have visited the Orthodox Church of the holy martyrs Vera, Nadejda, Lubov and their mother Sofia in Sosnowiec. The Priest Father Mikołaj Dziewiatowski (the graduate of our school) has told us about the history of the parish, icons in the church and about chosen Orthodox rituals and rules. At the end he was answering numerous students’ questions.