Wolontariusze w zbiórce Dzieło Nowego Tysiąclecia

NewsyMożliwość komentowania Wolontariusze w zbiórce Dzieło Nowego Tysiąclecia została wyłączona

Z okazji XXI Dnia Papieskiego, w całej Polsce, w dniach 8-10 października odbyła się zbiórka publiczna na fundusz stypendialny dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin – „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Fundacja ta została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny. Idea utworzenia Fundacji jako organizacji, której działalność ma upamiętniać pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury, narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r.

W ciągu tych lat swojej działalności Fundacja objęła opieką kilka tysięcy młodych ludzi z całej Polski, zgodnie z wezwaniem Ojca Świętego do „nowej wyobraźni miłosierdzia”. Ponad 2000 stypendystów niemalże z każdego zakątka Polski tworzy niezwykły pomnik, budowany przez Polaków wdzięcznych św. Janowi Pawłowi II.

W tym przedsięwzięciu – zbiórce publicznej na ulicach naszego miasta i budowie „żywego pomnika” Jana Pawła II – wzięło udział 15 naszych wolontariuszyz klas I i II.

Młodzieńczy zapał i zaangażowanie, otwartość na dzielenie się każdym dobrem, uśmiech na ustach i w sercu, sprawiały, że większość mieszkańców naszego miasta nie pozostała obojętna?

W czasie niedzielnej oraz szkolnej zbiórki udało się zebrać kwotę 1513 zł.,95 gr.

Dziękujemy również Dyrekcji, Gronu Profesorskiemu i całej społeczności naszej szkoły za hojność i otwartość!

Gratulacje dla całej Piętnastki Dzielnych i Odważnych!!! Szczególnie dla młodych liderów – debiutantów z klasy I a i I b – Dominiki Trzebińskiej i Mateusza Olasa, którym udało się zebrać do puszki nawet kilkaset złotych!!!