Wspomnienia czar – ach, ta nasza studniówka 2023!

NewsyMożliwość komentowania Wspomnienia czar – ach, ta nasza studniówka 2023! została wyłączona

Tak niedawno wodziliśmy poloneza – jakby to określił wieszcz romantyczny – a to wydarzenie zaprzeszłe, dla nas pamiętne, choć jakoś już uhistorycznione…

Dziękujemy współorganizatorom za piękny bal studniówkowy, wszystkim za obecność i… trzymajcie za maturzystów – staszicanki i staszicaków – kciuki w maju!

Było tak…

W sobotni wieczór 14 stycznia 2023 staszicowscy maturzyści spotkali się w Fabryce Porcelany, aby wspólnie bawić się na studniówce.

Tegoroczny bal przypadał aż 108 dni przed egzaminami i nikt nie zwlekał z zabawą. Zjawiskowe kreacje, blask świateł i uśmiechy, serdeczne powitania i życzenia – to wszystko, oprócz przybyłych gości, wypełniło salę aż po brzegi.

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od korowodu poloneza klas 4, który wprowadził zgromadzonych w resztę roztańczonego wieczoru. Przyszedł również czas na pamiątkowe  zdjęcia klas oraz podziękowania dla nauczycieli. Nie tylko tańce uświetniły ten pamiętny wieczór. Na scenie kabaretu studniówkowego pojawili się uczniowie w rolach profesorów, co wprowadziło wszystkich w jeszcze lepszy nastrój!

Godziny tego szczególnego wydarzenia upłynęły czwartoklasistom na rozmowach, wspominkach oraz, oczywiście, na tańcach i robieniu milionów pamiątkowych zdjęć.

Trafnie opisują atmosferę słowa mistrza Wyspiańskiego (…a „Wesele” – na maturę jak znalazł!):

„POETA: Elektryczność z oczu bije.

MARYNA: Zgrzałam się przy tańcowaniu.”

Tę noc maturzyści z pewnością będą wspominać z uśmiechem!

………………………………………………………………………………………………….

Kronikarska nota na podstawie relacji ? maturzystek z 4c.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.