WSZĘDZIE DOBRZE, NAJLEPIEJ W… WARSZAWIE

NewsyMożliwość komentowania WSZĘDZIE DOBRZE, NAJLEPIEJ W… WARSZAWIE została wyłączona

W minionym tygodniu odbyła się kolejna debata pomiędzy uczniami naszej szkoły a licealistami z III LO im. Adama Mickiewicza z Katowic, organizowana wspólnie przez europosła Łukasza Kohuta i senator Joannę Sekułę w ramach przełamywania podziałów pomiędzy Śląskiem i Zagłębiem. Tym razem debata odbywała się biurze senatorskim naszej sosnowieckiej przedstawicielki w izbie wyższej, a jej teza brzmiała: „Jako przeciętna osoba żyjąca w Polsce wolelibyśmy mieszkać na obszarze metropolii śląsko-zagłębiowskiej niż w Warszawie.” I tym razem zwycięzcami okazali się będący w opozycji do tej tezy Staszicacy, którzy debatowali w składzie: Piotr Karwacki, Wojciech Dubiel, Maja Kolka i Julia Abratańska. To kolejny sukces naszej drużyny w odbywanych cyklicznie debatach z Mickiewiczem.