Wybory najsympatyczniejszego maturzysty rocznika 2017

NewsyMożliwość komentowania Wybory najsympatyczniejszego maturzysty rocznika 2017 została wyłączona

Oto mamy jubileusz! W tym roku już po raz 25 wybierzemy najsympatyczniejszego maturzystę bieżącego rocznika, by uhonorować go tym właśnie tytułem i nagrodą.

Nagroda ta jest jedną z wielu nagród Fundacji Szkolnej działającej przy naszym Liceum od lat 80. i przyznającej nagrody dla najlepszych maturzystów. Jest więc nagroda dla chemika, historyka, geografa, polonisty, matematyka itd. Fundatorami tych nagród są absolwenci szkoły lub ludzie szczególnie ze szkołą związani.

Wśród tych nagród jest jednak nagroda szczególna; nagroda im. Wojciecha Fularskiego – tragicznie zmarłego absolwenta z roku 1991. Jest to nagroda dla, jak to powiedział ojciec Wojtka (fundator nagrody) najsympatyczniejszego łobuziaka. Wydawało się wtedy, że jest to określenie robocze, że ktoś nazwie nagrodę z jednej strony z wdziękiem i finezją, a z drugiej strony jednak bardziej urzędowo i choć trochę oficjalnie. Mimo że myślało wielu, nikt nie znalazł wystarczająco trafnego synonimu do uroczego łobuziaka, tak by oddać intencje fundatorów. Wybieramy więc od dwudziestu pięciu lat „najsympatyczniejszego łobuziaka” spośród uczniów kończących naukę w „Staszicu”.

Wojtek był uśmiechnięty, uroczy, życzliwy ludziom i lubiący ludzi, bardzo aktywny, przez wszystkich znany i lubiany; daleki od ideału, jeszcze dalszy od szkolnego prymusa, po prostu – sympatyczny łobuziak. I takiego właśnie ucznia lub uczennicy, kolegi, czy koleżanki szukamy co roku wśród uczniów ostatniej klasy liceum. Tytuły przyznano dotąd 22 chłopakom i dwóm dziewczynom.
Zgodnie z wolą fundatorów zdobywcę nagrody i tytułu wyłania się w drodze głosowania przeprowadzanego wśród wszystkich uczniów liceum.

Przedstawiamy zatem kalendarium działań związanych z wyborami.

do 20 marca 2017 – Samorządy Klasowe uczniów klas trzecich zgłaszają do opiekuna
Samorządu Szkolnego maksymalnie po dwóch kandydatów z
klasy do nagrody

20 marca 2017 – zatwierdzenie kandydatów na konferencji Rady Pedagogicznej

10 kwietnia 2017 – głosowanie wszystkich uczniów liceum