WYDARZENIA KULTURALNE ONLINE CZ. 11

NewsyMożliwość komentowania WYDARZENIA KULTURALNE ONLINE CZ. 11 została wyłączona

1. Muzeum Zamkowe w Pszczynie przygotowało specjalną ofertę w ramach wirtualnego zwiedzania, w której znalazły się spacery po wystawach, ciekawe teksty, prezentacje ulubionych obiektów muzealników. Muzeum proponuje też „Receptę na wiedzę” (w zakładce: Działalność Muzeum) z tekstami pracowników muzeum o codziennym życiu i zwyczajach dawnych mieszkańców zamku, historii muzeum, wystawach czy wybranych obiektach z kolekcji.
http://www.zamek-pszczyna.home.pl/wz/index.html

2. Film dokumentalny „Można panikować”, w którym profesor Szymon Malinowski nakreśla skutki zmiany klimatu, jest dostępny przez tydzień od 16 czerwca na YouTubie. Powstał z potrzeby serca i poczucia obowiązku, by działać na rzecz planety. „Można panikować” to portret 62-letniego naukowca, profesora fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, współzałożyciela portalu https://naukaoklimacie.pl/, który zajmuje się zjawiskami prowadzącymi do zmian klimatycznych i alarmuje o nadchodzącym zagrożeniu. Więcej o filmie na stronie https://www.moznapanikowac.pl/.

3. „Gutek Film w Ninatece” – od 25 czerwca do 3 września w kolejne wakacyjne czwartki pojawiać się będą filmy za darmo i bez reklam. Każdy z dziesięciu filmów dostępny będzie przez tydzień. Tytuły i daty można znaleźć na stronie:
https://warsawnow.pl/gutek-film-w-ninatece/

4. Kobaltowy dom La Casa Azul w stolicy Meksyku, w którym urodziła się, wychowała i zmarła Frida Kahlo, można zwiedzać do 12 lipca. Wirtualna wycieczka rozpoczyna się na dziedzińcu przed wejściem do domu i pierwszego pokoju, poprzez jaskrawą, kobaltowo-żółtą kuchnię i prowadzi do pracowni artystki. Po drodze można podziwiać niektóre z najbardziej znanych jej prac, m.in.”Niech żyje życie” („Viva La Vida”) czy portret ojca.
http://www.recorridosvirtuales.com/frida_kahlo/museo_frida_kahlo.html

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress