WYDARZENIA KULTURALNE ONLINE CZ. 12

NewsyMożliwość komentowania WYDARZENIA KULTURALNE ONLINE CZ. 12 została wyłączona

1. Tego lata 15. edycja Festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice odbędzie się tylko online, od 27 do 30 sierpnia. Transmisje będą obejmować koncerty i wydarzenia klubowe oraz wywiady z artystami w NOSPR, Walcowni, Muzeum Śląskim i innych miejscach istotnych dla historii Śląska i Festiwalu. Szczegółowy program zostanie ogłoszony niebawem. TNMK to jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych. Trzykrotnie otrzymał nagrodę European Festival Awards dla najlepszego festiwalu w Europie.
http://festiwalnowamuzyka.pl/

2. Tegoroczny 14. Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą odbędzie się w nowej, specjalnie przygotowanej formule od 1 do 9 sierpnia. Filmy fabularne i dokumentalne oraz Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych będą dostępne wirtualnie. Również spotkania z twórcami zagranicznymi odbywać się będą online, na stronie internetowej festiwalu i na FB.
https://www.dwabrzegi.pl/

3. Ruszyła kolejna platforma streamingowa, za którą stoi Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Można tam obejrzeć archiwalne Polskie Kroniki Filmowe, spektakle teatralne, krótkie metraże oraz wiele filmów. WFDiF to legendarna instytucja, która została założona w 1949 roku. Powstały w niej słynne polskie dokumenty i setki odcinków PKF.
https://wfdif.online/

4. „Wszystkie strony książki” to seria interdyscyplinarnych, popularnonaukowych wykładów o książkach, prezentowanych na profilu facebookowym i w serwisie YouTube Kraków Miasto Literatury UNESCO. Do tej pory ukazało się pięć odcinków. Cykl rozpoczął się od wykładu p.t. „Książka i głowa. O karmieniu mózgu książkami i innych korzyściach płynących z lektury”. Kolejne odcinki to: „Książki bezwstydne”, „Książki gier komputerowych”, „Książki i mapy”, „Książki najdziwniejsze. Co się nam podobało w latach 90.”

https://www.facebook.com/watch/KrakowMiastoLiteraturyUNESCO/751026045432568/

To już ostatnia część naszego cyklu. Życzymy słonecznych i zdrowych wakacji oraz wielu kulturalnych odkryć i przeżyć.