WYDARZENIA KULTURALNE ONLINE CZ. 7

NewsyMożliwość komentowania WYDARZENIA KULTURALNE ONLINE CZ. 7 została wyłączona

1. Hanna Krall – wybitna reportażystka, pisarka i dziennikarka, autorka głośnego reportażu „Zdążyć przed Panem Bogiem” – skończyła 20 maja b.r. 85 lat. Ryszard Kapuściński, wieloletni przyjaciel pisarki i uważny czytelnik jej książek zauważył: „Wielkim tematem Hanny Krall jest los człowieka, uwikłanego w okrucieństwa historii, schwytanego w jej miażdżące mechanizmy, upodlonego i unicestwianego przez nią”.
https://culture.pl/pl/tworca/hanna-krall

Zapis ciekawej rozmowy Mariusza Szczygła z Hanną Krall z 2014 roku na stronie:
https://ninateka.pl/film/hanna-krall-rozmowy-poszczegolne

2. 13. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie wyjątkowo w tym roku odbędzie się w Internecie. Codziennie od 26 maja do 1 czerwca o godzinie 20:00 będzie można obejrzeć w całości siedem najciekawszych koncertów ostatnich edycji FMF oraz wywiady z kompozytorami i artystami, także z tymi, którzy do Krakowa w tym roku nie przyjadą. Równolegle Radio RMF Classic wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym przygotowało radiowe wersje tych koncertów, których będzie można wysłuchać codziennie o godzinie 21:00 od 26 maja do 31 maja.
https://www.rmfclassic.pl/

3. Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy intensywnie działa na Facebooku. Krytyczki i krytycy mają tu stałe cykle, w których opowiadają o filmach i serialach, a co wieczór prezentowany jest seans filmowy. Oprócz tego Centrum jest partnerem platformy Mojeekino.pl, umożliwiającej udział w wirtualnych premierowych seansach w prawie 50 polskich kinach studyjnych.
https://www.facebook.com/CentrumKulturyFilmowej/

4. Na kanale youtube możliwe jest wirtualne zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego wraz z wirtualnym przewodnikiem. Zwiedzanie Muzeum podzielone jest na kilka części, m.in. „Przebieg Powstania”, „Trasy kanałowe. Stolica terroru”, „Lotnicy na pomoc walczącej Warszawie”.
https://www.youtube.com/user/1944pl

Ponadto Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje konkurs filmowy #63PL. Tematem konkursu zatytułowanego „Co jest najważniejsze w życiu?” jest nagranie trwającego 63 sekundy filmu w dowolnej technice (fabuła, animacja lub grafika). Mogą wziąć w nim udział osoby w wieku 15-22 lat. Termin nadsyłania prac to 5 czerwca.
https://www.1944.pl/artykul/63pl-konkurs-filmowy,5022.html

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress