WYDARZENIA KULTURALNE ONLINE CZ. 8

NewsyMożliwość komentowania WYDARZENIA KULTURALNE ONLINE CZ. 8 została wyłączona

1. 26. Festiwal Filmowy „Wiosna Filmów” odbędzie się w tym roku online w dniach 29 maja – 7 czerwca na powstającej właśnie platformie MOJEeKINO.pl. Przez 10 dni pokazanych zostanie ponad 30 filmów docenionych na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji, San Sebastian, Locarno czy Toronto. Żeby zachować atmosferę festiwalu, dostęp do seansów pojawi się o konkretnej godzinie, a potem nie będzie ich można zobaczyć, a więc trzeba dokonać wyboru pomiędzy filmami wyświetlanymi równocześnie. Szczegółowy program i informacje o biletach można znaleźć pod adresem:
https://wiosnafilmow.pl/

2. Teatr Narodowy w Warszawie rozpoczął artystyczno-edukacyjny cykl „Poeci polscy”. Są to spotkania z polską poezją różnych epok literackich i historycznych. Utwory Reja, Kochanowskiego, Słowackiego, Norwida, Miłosza, Szymborskiej i wielu innych autorów usłyszymy w interpretacji aktorów Teatru Narodowego. Do spotkań z polską poezją online zaprasza dyrektor artystyczny Teatru Narodowego, aktor i reżyser – Jan Englert.
http://narodowy.pl/aktualnosci

3. 9. edycja Festiwalu Miłosza pod hasłem „Nowy stan skupienia” startuje 4 czerwca i w całości odbędzie się online. Festiwal otworzy poetycko-muzyczny wielogłos z udziałem m.in. Ewy Lipskiej, Ryszarda Krynickiego i Adama Zagajewskiego. Festiwal Miłosza to organizowane co roku największe święto poezji w Polsce i Europie Środkowej. Każdą edycję odwiedzały gwiazdy światowej literatury. Festiwal zrodził się z zorganizowanych w 1997 i 2000 roku przez Wisławę Szymborską i Czesława Miłosza Krakowskich Spotkań Poetów Wschodu i Zachodu. W pięć lat po śmierci Czesława Miłosza Instytut Książki zorganizował pierwszą edycję festiwalu, noszącą tytuł „Zniewolony umysł”. Więcej informacji pojawi się na stronie:
http://miloszfestival.pl/

4. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach od 31 maja do 7 czerwca. W programie najnowsze filmy dokumentalne, animowane i krótkie fabuły ze świata, oczekiwane polskie premiery, a także spotkania z twórcami i liczne wydarzenia specjalne. W tym roku pełny program festiwalu będzie dostępny online na stronie:
https://www.krakowfilmfestival.pl/

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress