WYPRAWA KLASY 1 D DO ANGLII…

NewsyMożliwość komentowania WYPRAWA KLASY 1 D DO ANGLII… została wyłączona

To były naprawdę niezapomniane chwile w Londynie! W ciągu 4 dni- od 08 do 11 maja 2023 roku zgłębialiśmy, tzn. klasa 1 d wraz z opiekunami uroki i tajemnice tego mega miasta. Londyn to miejsce, w którym nie da się nudzić. Wszystkich nas ta stolica naprawdę zachwyciła. Była i dobra pogoda i był to wspaniale spędzony czas. W Londynie panuje niepowtarzalna atmosfera tworzona przez mix kultur i ciekawych ludzi, którzy tam mieszkają. Spacery po tym artystycznym mieście- do Chinatown, Covent Garden, Tower Bridge, w pobliżu Big Ben’a, Parlamentu, City i Piccadilly Circus pozostaną w naszej pamięci na zawsze.

Program naszej wycieczki był bardzo bogaty. Rozkoszowaliśmy się każdym miejscem, wysłuchaliśmy interesujących informacji o osobliwościach Londynu, spędzaliśmy przyjemnie czas wieczorem u angielskich rodzin, które nas gościły, podszkoliliśmy znajomość języka angielskiego i grę w krykieta. Mieliśmy też okazję skorzystać ze wszystkich prawie środków transportu- samolotu, pociągu, metra i słynnych czerwonych double deckerów. Wszędzie czuliśmy się komfortowo i bezpiecznie.

Poniżej zamieszczamy program naszej ekstra wycieczki po Londynie:

Dzień 1. Po przylocie w godzinach porannych przejazd do centrum Londynu spacer i zwiedzanie najważniejszych miejsc Westminsteru –  House of Parliament (siedziby obu izb parlamentu brytyjskiego: Lordów i Gmin), wieży zegarowej Elizabeth Tower z Big Benem, Parku St. James, Pałacu Buckingham – siedziby króla Karola III, alei The Mall, Trafalgar Square, wejście do Galerii Narodowej – jednego z najważniejszych miejsc na światowej mapie dzieł sztuki ze słynnymi „Słonecznikami” van Gogha, tematyczny spacer  „Szlakiem Harry Pottera” , miejscami związanymi z Jamesem Bondem, Sherlockiem Holmesem i celebrytami. Edukreatywne warsztaty językowe z udziałem Native Speakerów połączone z grą terenową. Przejażdżka największą karuzelą świata – London Eye.

Dzień 2. Przejazd słynnym autobusem piętrowym double decker oraz metrem na stację Baker Street. Warsztaty fotograficzne. Wizyta w Muzeum Figur Woskowych „Madame Tussauds” – obleganego nie tylko przez młodzież, miejsca w którym aparaty fotograficzne w dłoniach odwiedzających odgrywają kluczowa rolę. Przejście pod muzeum Sherlocka Holmesa, słynnego detektywa, którego powołał do życia sir Arthur Conan Doyle. Warsztaty modowe. Zakupy na najsłynniejszej ulicy świata Oxford Street. Językowa gra terenowa. Wizyta w dzielnicy muzealnej – Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Nauki

Dzień 3. Przejazd autobusem i metrem do centrum Londynu. Wizyta w najbardziej kolorowej dzielnicy Londynu, Camden (znanej z subkultur, klubów muzycznych, influenserów modowych, Amy Winehouse i wielu innych). Językowa gra terenowa. Kultowy spektakl historyczny z elementami interaktywnego thrillera – London Dungeon. Spacer po wyjątkowych dzielnicach Londynu – Soko i Chinatown.

Dzień 4. Spotkanie z nauczycielem języka angielskiego z londyńskiego college’u. Nauka gry w krykieta. Przejazd autobusem i metrem do centrum miasta. Spacer po City of London – słynnej „kwadratowej mili”, największego na świecie centrum finansowego a także przejście obok zamku Tower of London, doków św. Katarzyny, najsłynniejszego mostu świata Tower Bridge, galerii Hay, Teatru szekspirowskiego The Globe, Tate Modern, mostu Milenijnego, Katedry św. Pawła. Wizyta na najsłynniejszym targu kulinarnym – Borough Market

Po czterech bardzo intensywnych dniach , pełni wrażeń wróciliśmy do Polski. Jesteśmy przekonani, że to było nasze pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie z Londynem.

Dziękujemy bardzo organizatorom i opiekunom wyjazdu do Anglii- Paniom Profesorkom Agacie Kaczyńskiej, Roksanie Rzyckiej Korzec i Panu Profesorowi Grzegorzowi Budakowi!

Specjalne brawa należą się naszemu Panu Przewodnikowi- jego profesjonalizm i umiejętność dzielenia się swoją wiedzą o Londynie i nie tylko zasługują na szczególną uwagę.

„Londyńczycy” z 1 d

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.