XXIII STASZICOWSKIE SPOTKANIA Z NAUKĄ 2023/2024 (+ENG VERSION)

NewsyMożliwość komentowania XXIII STASZICOWSKIE SPOTKANIA Z NAUKĄ 2023/2024 (+ENG VERSION) została wyłączona

„Z biologią, chemią i geografią pod rękę”

W dniu 14.03.2024r. w naszej szkole odbyły się XXIII Staszicowskie Spotkania z Nauką. W tym roku szkolnym gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka nr 45 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Sosnowcu. W programie tegorocznych staszicowskich spotkań z nauką był: wykład z biologii, pt. „Co ma wspólnego Alicja w Krainie Czarów z ewolucją” wygłoszony przez prof. Ewę Mróz, warsztaty chemiczne, pt. „Chemia barw i piękna” prezentowane przez przedstawicieli uczniów klasy 2b pod opieką prof. Roksany Rzyckiej-Korzec, oraz wykład z geografii, pt. „Poczuj klimat atmosfery” wygłoszony przez prof. Katarzynę Gruszkę.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

———

23rd STASZIC MEETINGS WITH SCIENCE 2023/2024

„With biology, chemistry and geography hand in hand”

On March 14, 2024, the 23rd Staszic Science Meetings took place in our school. This school year we hosted students of the Janusz Korczak Primary School in Sosnowiec. The program of this year’s science meetings in Staszic included: a lecture on biology, titled „What does Alice in Wonderland have to do with evolution” delivered by prof. Ewa Mróz, chemical workshops, titled „Chemistry of colors and beauty” delivered by representatives of class 2b students under the supervision of prof. Roksana Rzycka-Korzec, and a lecture on geography, titled „Feel the atmosphere” delivered by prof. Katarzyna Gruszka.