Z WIZYTĄ NA UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM W KATOWICACH…

NewsyMożliwość komentowania Z WIZYTĄ NA UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM W KATOWICACH… została wyłączona

Z okazji Dni Otwartych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach 30 marca grupa uczniów z klasy II matematycznej 2 miała przyjemność odwiedzić tę zacną uczelnię w naszym województwie.

W samo południe pod budynkiem Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych powitała nas Pani dr Katarzyna Walotek-Ściańska – koordynator współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Ekonomicznym. Przypominamy, że UE jest partnerem Staszica, a umowa patronacka została podpisana w listopadzie 2016 r. Współpraca ta daje możliwość udziału uczniów „ Stasia” w zajęciach, wykładach i ćwiczeniach prowadzonych przez wykładowców UE. Takie porozumienie to również udział w licznych programach i wydarzeniach realizowanych przez uczelnię, współpraca ze studentami oraz wsparcie najlepszych licealistów poprzez tutoring akademicki. Ze zrozumiałych więc względów nie mogło nas zabraknąć na Dniach Otwartych Uczelni, która w tym roku obchodziła jubileusz 80-lecia istnienia.

Po gorącym powitaniu, Pani dr Walotek-Ściańska „oddała” nas w bezpieczne ręce dwóch studentów-przewodników, jakże kompetentnych i chętnych, by podzielić się swą wiedzą o uczelni. Najpierw zostaliśmy zaproszeni do foto-budki, abyśmy mogli uwiecznić swe przybycie na Uniwersytet. Następnie zwiedziliśmy naprawdę nowoczesny budynek Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych oraz pozostałe zabudowania kampusu. Dowiedzieliśmy się, że na uczelni, oprócz zgłębiania wiedzy, nie tylko ekonomicznej, możemy realizować swe pasje taneczno – wokalne i sportowe! Fakt- tuż przed wejściem Silesiańscy szczudlarze częstowali nas słodyczami i zapraszali w progi Uniwersytetu. Później okazało się, że ci szczudlarze to członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „ Silesianie” działającego przy Uniwersytecie Ekonomicznym. Przyszli menażerowie, ekonomiści, finansiści, specjaliści z dziedziny komunikacji, czy informatyki maja też bogata bazę rozwoju fizycznego- sale gimnastyczne, siłownię, basen oraz saunę.

Ale Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach to przede wszystkim pewność bazowego wykształcenia. Liczą się tu umiejętności informatyczne, znajomość języków oraz umiejętność pracy w grupie. Studenci tej uczelni mają niemal nieograniczone możliwości rozwoju intelektualnego. Ponadto mogą kształtować swoją karierę i zdobywać cenne kontakty biznesowe poprzez członkostwo w organizacjach studenckich i kołach naukowych. To dzięki takiemu uposażeniu studenci-absolwenci UE znajdują zatrudnienie od razu po studiach I stopnia i odnoszą sukcesy nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Dziękujemy pani Koordynator za zaproszenie na Dni Otwarte Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Przed nami jeszcze rok nauki w liceum, a potem kto wie…? Pewnie niektórzy z nas zasilą szeregi studentów UE. Dzisiejsza wizyta z pewnością zachęciła nas do tego…
Uczniowie klasy 2 mat2

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress