Zajęcia na Uniwersytecie Jagiellońskim dla naszych młodych fizyków

NewsyMożliwość komentowania Zajęcia na Uniwersytecie Jagiellońskim dla naszych młodych fizyków została wyłączona

19 stycznia 2018 r. uczniowie klasy 2MAT1, uczęszczający na lekcje fizyki w zakresie rozszerzonym, wybrali się wraz z Panią mgr Katarzyną Nessing na Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Celem wyjazdu było zapoznanie się z aparaturą doświadczalną uczelni. Młodzi fizycy podzieleni na kilkuosobowe zespoły trafili pod skrzydła profesorów wykładających na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz ich asystentów, zostali przez nich zapoznani z wybranym zagadnieniem, a następnie przystąpili do przeprowadzania doświadczeń. Zakres tematyczny zajęć był szeroki i obejmował m.in. ruch obrotowy oraz działanie maszyn prostych. W salach 1. pracowni fizycznej UJ Staszicaki spędziły łącznie blisko 4 godziny, po czym czekał ich już tylko bezproblemowy powrót do domu. Cały dzień upłynął uczestnikom wycieczki we wspaniałej atmosferze, z pewnością na długo zapadnie im w pamięci.