ZAKOPANE – INTEGRACJA: klasa 1b i 1c

NewsyMożliwość komentowania ZAKOPANE – INTEGRACJA: klasa 1b i 1c została wyłączona

Relacja nr 1

W dniu 28.02.2020 r. wraz z klasą 1b wyruszyliśmy spod naszego liceum do Zakopanego. Na miejscu zameldowaliśmy się około godziny 18.00 w pensjonacie Teresa na Harendzie. Tego dnia zjedliśmy kolację i zakwaterowaliśmy się w naszych pokojach.

29.02.2020 r. ruszyliśmy do Doliny Strążyskiej, gdzie zaskoczyło nas dużo malowniczych widoków i pyszna szarlotka w schronisku. Po powrocie trochę odpoczęliśmy, a po obiedzie wraz ze wszystkimi ruszyliśmy na znakomity film pod tytułem „Dżentelmeni”. Bardzo nam się podobało. Ten dzień zakończył się bardzo pozytywnie.

01.02.2020 r. wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę, skąd podziwialiśmy przepiękną panoramę Tatr, mieliśmy okazję wypić gorącą czekoladę, skosztować oscypków i poprzechadzać się po straganach. Następnie ruszyliśmy z jej szczytu pieszo aż do stoku „Harenda”, skąd zjechaliśmy wyciągiem prawie pod sam ośrodek. Przerwy pomiędzy wyjściami spędzaliśmy na wspólnej integracji międzyklasowej. Po południu część z nas wybrała się do Aquaparku w Zakopanem, gdzie świetnie się bawiliśmy na najróżniejszych atrakcjach, a część na lodowisku, gdzie mogliśmy wyjeździć wszystkie pokłady energii.

02.03.2020 r. ruszyliśmy na Ornak, osiągając przy tym znakomity wynik czasowy. Podczas tej wyprawy mogliśmy zobaczyć Tatry z każdej strony i ten pieszy rajd zapamiętamy na bardzo długo. Po odpoczynku wybraliśmy się do Teatru Rozrywki na Szymoszkowej na spektakl pod tytułem „Marylin x 2”, podczas którego mieliśmy okazję posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu znakomitego pianisty Wojciecha Wachułki i obserwować grę aktorską oraz niesamowite zdolności wokalne aktorki Hanny Zbyryt.

03.03.2020 r. w ramach zrelaksowania się po ciężkim marszu w górach spędzaliśmy czas w termach „Bania” w Białce Tatrzańskiej, gdzie pływaliśmy i odpoczywaliśmy przez całe przedpołudnie. Potem mieliśmy trochę czasu, aby zjeść coś w lokalnych knajpach lub zaopatrzyć się w zapas oscypków. Po południu wybraliśmy się do muzeum twórczości Jana Kasprowicza, dowiedzieliśmy się mnóstwo niesamowicie ciekawych faktów na temat życia poety i zwiedziliśmy jego grób.

04.03.2020 r. odwiedziliśmy Dolinę Kościeliską, wybraliśmy się na Krupówki i wstąpiliśmy do „Myszogrodu”, gdzie obserwowaliśmy sekretne życie myszy. Następnie wybraliśmy się na łyżwy i każdą wolną chwilę przeznaczyliśmy na integrację.

05.03.2020 r. przyszedł czas, aby pożegnać się z Zakopanem. Po spakowaniu walizek i zjedzeniu śniadania zwiedziliśmy cmentarz na Pęksowym Brzyzku, gdzie pochowany był między innymi Kornel Makuszyński. Potem mieliśmy jeszcze trochę czasu na Krupówkach na zakup pocztówek, magnesów czy dopełnienie zapasów oscypków. Wróciliśmy do ośrodka na obiad, a potem wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Nikt z nas nie chciał się rozstawać z Zakopanem i cudowną atmosferą. Ten wyjazd każdy z nas zapamięta na bardzo długo, mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś spotkamy się w takim wesołym gronie.

MARTA BIŃKOWSKA, KLASA 1c, grupa rekreacyjna

 

Relacja nr 2

Naukę i doskonalenie narciarstwa zjazdowego oraz snowboardu rozpoczęliśmy w sobotę na Harendzie w Zakopanem. Pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego – Wiolety Garnik i Jarosława Mizerskiego – grupa średniozaawansowana szlifowała szusy. Grupą początkującą zaopiekowałam się ja. Grupa snowboardowa szkoliła się pod okiem koleżanek i kolegów jeżdżących na deskach. Wieczór zakończył się filmem w kinie Sokół w Zakopanem.

W niedzielę zwiedziliśmy stację narciarską Rusiński w Bukowinie Tatrzańskiej. Idealne miejsce do uprawiania białego szaleństwa dla początkujących narciarzy oraz dla zaawansowanych adeptów, którzy chcą poćwiczyć jazdę na krawędziach. Popołudnie spędziliśmy w Aquaparku w Zakopanem.

Poniedziałek był w szczególności dla zaawansowanych narciarzy, a to za sprawą spotkania z Mistrzem – dr. Adamem Staszkiewiczem, trenerem narciarstwa zjazdowego, wykładowcą na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Trening na tyczkach w stacji narciarskiej SKI Suche w Poroninie był dla profesjonalnie jeżdżących uczniów dobrym szkoleniem. Początkujący i średniozaawansowani narciarze i snowboardziści musieli zmierzyć się z nieco trudniejszym stokiem. Po południu spędziliśmy chwilę w Teatrze Rozrywki „Szymoszkowa”.

We wtorek pojechaliśmy do Białki Tatrzańskiej na wycieczkę narciarską od Kaniówki do Kotelnicy. Było to wyzwanie zarówno dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów, którzy w grupach mieli za zadanie dotrzeć na górę Kotelnicę, zaliczając po drodze zjazd na każdym stoku, oraz dla początkujących i średniozaawansowanych uczniów, którzy pod opieką wuefistów szlifowali szusy od Kaniówki do Kotelnicy. Przejechaliśmy minimum 15 km tras narciarskich. Po obiedzie młodzież spędziła czas w Muzeum Kasprowicza.

Środa była dopełnieniem szczęścia dla miłośników białego szaleństwa. Rano byliśmy w Jurgowie Ski, gdzie tereny zjazdowe to w sumie 4,5 km tra, zróżnicowanych pod względem trudności, nachylenia oraz długości. Po południu jeździliśmy na Polanie Szymoszkowej z przepięknymi widokami na Tatry.

Czwartek był dniem pakowania i ostatnim dniem, w którym wszyscy zwiedziliśmy Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku oraz najsłynniejszą ulicę Zakopanego – Krupówki.

Gratuluję narciarzom i snowboardzistom wytrwałości i pogody ducha mimo różnych warunków pogodowych. Różnorodność miejsc i tras umożliwiła Wam poznanie regionu i tras narciarskich. Myślę, że w przyszłości będziecie wracać na Podhale i kontynuować zwiedzanie narciarskich ośrodków, których jest w tym regionie kilkanaście. Dzięki karnetowi Tatry Super Ski jest to wygodne, bo oszczędzacie czas i pieniądze 🙂

IZABELA BAŁTRUKIEWICZ, nauczyciel wychowania fizycznego, grupa narciarska

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.