Zaproszenie na wykład

NewsyMożliwość komentowania Zaproszenie na wykład została wyłączona

Zaprasza do udziału w wykładzie, który odbędzie się 29.11.2016r o godz.15.30 w VI LO im. J. Korczaka w Sosnowcu. Wykład poprowadzi dr Agnieszka Tambor

Adiunkt w Instytucie Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego Uniwersytetu Śląskiego, związana z Katedrą Międzynarodowych Studiów Polskich. W 2007 roku ukończyła kulturoznawstwo ze specjalizacją filmoznawczą. Zainteresowania naukowo-badawcze to: współczesne kino polskie, kino gatunków, wykorzystanie filmu w nauczaniu kultury i języka polskiego jako obcego. Jest autorką książki „Nowa polska półka filmowa. 100 filmów, które każdy cudzoziemiec zobaczyć„. Polscy zdobywcy nagród filmowych (Polish winners of film awards)

Tematem wykładu będą największe osiągnięcia polskich filmowców na zagranicznych festiwalach oraz przeglądach filmowych. Polscy filmowcy (operatorzy, kompozytorzy, scenografowie i inni), twórcy filmów fabularnych, animowanych i dokumentalnych konkurują poza granicami kraju z najbardziej znanymi filmowcami na świecie i niejednokrotnie zdobywają prestiżowe nagrody. Warto o tym wiedzieć.