NewsyMożliwość komentowania Znamy już zwycięzców Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego p.t. ” I… imagine, illustrate, ideate, illuminate”, organizowanego przez naszą Szkołę. została wyłączona

Młodym miłośnikom sztuk plastycznych przyszło zmierzyć się z interpretacją i artystyczną oprawą cytatu Williama Szekspira : „Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają”.
Do pracy plastycznej, wykonanej dowolną techniką, należało również dołączyć krótki opis – w jaki sposób praca odzwierciedla słowa wielkiego angielskiego poety.

W konkursie brali udział uczniowie klas VI Szkół Podstawowych oraz klas III Gimnazjów.

Zwycięzcom gratulujemy!

Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace w kategorii klas 6 SP! Dziękujemy wszystkim uczestnikom, uczniom i opiekunom ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 17, z Zespołu Szkół Katolickich im. Św. Jana Bosko w Sosnowcu.

Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace w kategorii klas 3 GM! Dziękujemy wszystkim uczestnikom, uczniom i opiekunom z Gimnazjum nr 3 w Jaworznie, Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej, Gimnazjum nr 5 w Mysłowicach, Gimnazjum nr 15 w Sosnowcu, Gimnazjum nr 25 w Sosnowcu oraz Gimnazjum w Mierzęcicach.

Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji naszego Konkursu Plastycznego!!!!

A oto wyniki:

KLASY VI SP:

I miejsce: Magdalena Popczyk ZSK im.Św.Jana Bosko, Sosnowiec
II miejsce: Karolina Smołucha SP nr 1, Sosnowiec
III miejsce: Oskar Ostyński SP nr 17, Sosnowiec

KLASY III GM:

I miejsce: Szymon Wróbel Gimnazjum nr 5, Mysłowice
II miejsce: Katarzyna Stępień Gimnazjum nr 4, Dąbrowa Górnicza
III miejsce: Marcelina Witek Gimnazjum nr 25, Sosnowiec

Nagrodzone prace:

I miejsce GM Autor: Szymon Wróbel

I miejsce GM
Autor: Szymon Wróbel

Opis pracy: Na obrazie umieściłem maskę teatralną, na której znajdują się kontury mapy świata, co odzwierciedla słowa: „Świat jest teatrem”. Następnie namalowałem ludzi, którzy wchodzą z lewej strony do maski, ale już z niej nie wychodzą drugą stroną. Jest to odzwierciedlenie słów: „aktorami ludzie. którzy kolejno wchodzą i znikają”. Ponieważ cytat dotyczy przemijania życia, namalowałem go w szarych kolorach.

II miejsce GM Autor: Katarzyna Stępień

II miejsce GM
Autor: Katarzyna Stępień

Opis pracy: Praca namalowana farbami akrylowymi przedstawia całe życie człowieka jako zbiór scen teatralnych.

rysunek3

III miejsce GM Autor: Marcelina Witek

Opis pracy: Moja praca wykonana jest techniką mieszaną : poza farbami zastosowałam nietypowy element – droga przedstawiająca drogę życia została wyklejona ziarnkami grochu; postacie mają też wzory różnych teatralnych masek.

Słowa Szekspira wiążą się z przemijaniem. W życiu jest jak w teatrze, a ludzie jak aktorzy, kolejno wchodzą i znikają – czyli rodzą się, dojrzewają, starzeją i umierają ( co w pracy przedstawione jest w formie 4 pokoleń ).
Każdy ma swoją scenę życia – drogę, od urodzenia aż do śmierci , która składa się z niezliczonej ilości pojedynczych scen ( to symbolizują ziarenka grochu ).
Każdy człowiek ma własną, niepowtarzalną rolę. A czas płynie nieubłaganie ( o czym przypomina przedstawiony symboliczny zegar ) , droga życia każdego zmierza do zejścia ze sceny bezpowrotnie.
W życiu ludzie często zakładają różne „maski”, nie zawsze są sobą.
O tym jak „zagramy” we własnym życiu, i jaką rolę odegramy decyduje każdy z nas bo to „Twoja rola , twój czas” ( Your role, Your time ) .

Nagrodzone prace SP :

rysunek4

I miejsce SP Autor: Magdalena Popczyk

Opis pracy: Moja praca została wykonana węglem i ołówkiem HB. Ilustruje cytat Williama Szekspira “All the world’s a stage, And all the men and women merely players: They have their exits and their entrances.” Przedstawiłam człowieka-artystkę, która wykonując swój trudny zawód nie potrafiła poradzić sobie z codziennością i wpadła w sidła nałogu. Nałóg doprowadził ją do śmierci- rzeczywistego zejścia ze sceny życia . Inspiracją był dla mnie życiorys WHITNEY HOUSTON.

II miejsce SP Autor: Karolina Smołucha

II miejsce SP
Autor: Karolina Smołucha

Opis pracy: Moja praca wykonana została pastelami i pisakami. Tworząc ten rysunek przyświecały mi słowa Szekspira, chciałam przedstawić nasz świat i ludzi jako różnokolorowe linie, ponieważ świetnie oddają one naturę człowieka. Każda jest inna, gdzieś się zaczyna i kończy, jedne są proste i przewidywalne, drugie zaś pokręcone i zaskakujące – czyż nie tak samo jest z człowiekiem ? Czerwona kurtyna nawiązuje do teatru i trwającego spektaklu, mnie kojarzy się on z tańcem i skandalem, miłością oraz nienawiścią, tu znów w głowie mam ludzkie życie, które cały czas się zmienia idzie do przodu, raz jest usłane różami, zaś kiedy indziej rzuca nam kłody.

III miejsce SP Autor: Oskar Ostyński

III miejsce SP
Autor: Oskar Ostyński

Interpretacja: W teatrze życia nie zawsze my pociągamy za sznurki …