ZWYCIĘSTWO STASZICANKI W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE CZYTELNICZYM

NewsyMożliwość komentowania ZWYCIĘSTWO STASZICANKI W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE CZYTELNICZYM została wyłączona

Wiosenne miesiące – kwiecień i maj – od lat poświęcane są festiwalom czytelnictwa: spotkania z pisarzami, szeroko zakrojona promocja edytorstwa i bibliotek oraz interesujące konkursy dla miłośników dobrej literatury.

Z radością informujemy, że Zofia Stanek z 2c (profil medialno-prawny) zajęła pierwsze miejsce w XVI Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym (w tym roku edycja online, a przedsięwzięcie organizowane przez sosnowieckie Technikum Mechtroniczne), którego tematem była twórczość laureatki Literackiej Nagrody Nobla – Olgi Tokarczuk.

Zosi – wytrawnej czytelniczce „Podróży ludzi Księgi”, „Prawieku i innych czasów”, „Domu dziennego, domu nocnego” – gratulujemy zwycięstwa!

…a w kalendarzu warto co roku zaznaczać sobie: 23 kwietnia – Światowy Dzień Książki, w pierwszej połowie maja – Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Już teraz Mediateka Zagłębiowska zaprasza na XVII Sosnowieckie Dni Literatury, które rozpoczną się 24 maja 2021: https://www.biblioteka.sosnowiec.pl/index.php/home-2/wydarzenia-zaglebiowska-mediateka/11-sdl/641-17-sosnowieckie-dni-literatury-2021-24-05-2-06-2021

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress