Długi maraton wyborczy cz. 2 (+ENG. Version)

NewsyMożliwość komentowania Długi maraton wyborczy cz. 2 (+ENG. Version) została wyłączona

Zgodnie z informacją podaną w ostatnich dniach października, w związku z brakiem rozstrzygnięcia w wyborach samorządowych z 25 października, zarządzono nową kampanię, kolejną debatę i nowe wybory.

Tym razem zgłosiła się rekordowa liczba komitetów wyborczych, bo aż cztery.

Koalicja Uczniowska z Marcinem Szczepankiem z klasy II d jako liderem

Twój Głos z Wojciechem Dubielem z klasy III c jako liderem

Przyszłość Jest Dziś z Jakubem Stępniem z klasy III b jako liderem

SMILE z Zuzanną Pałką  z klasy III d jako liderką

Po dwóch tygodniach kampanii wyborczej 4 grudnia odbyła się debata wyborcza a nazajutrz czyli 5 grudnia uczniowie Staszica oddali głos w wyborachdo Samorządu Uczniowskiego.

Oto wyniki:

Koalicja Uczniowska – 192 głosy – 52.2 % głosów ważnych

Smile – 91 głosów – 24,7% głosów ważnych

Twój Głos – 57 głosów – 15,5% głosów ważnych

Przyszłość  Jest Dziś – 28 głosów – 7% głosów ważnych

Dodatkowym „kolorytem” naszych wyborów jest „partia RPDK”, która w tych wyborach odnotowała niebywały sukces, bo oddano na nią aż 96 głosów co dałoby jej drugie miejsce. Tyle że głosy na RPDK są nieważne ☹

Tak więc mimo, że startowały aż 4 partie – wybory rozstrzygnięto już w I turze.

Gratulujemy Marcinowi Szczepankowi i partii Koalicja Uczniowska oraz dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w wyjątkowo długą kampanię wyborczą. Jeszcze tylko przekazanie władzy – i można zaczynać pracę. ????

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

The long election marathon, part 2

​As stated in the information given near the end of October, as a result of the  unresolved Student Councilelections of 25th of October, a wholly new campaign, debate and elections were ordered.

​This time around, an exceptional number of fourelection committees were registered, including:

Koalicja Uczniowska (Students’ Coalition) with Marcin Szczepanek of class II D as their leader,

Twój Głos (Your Voice) with Wojciech Dubiel of classIII C as their leader,

Przyszłość Jest Dziś (The Future Is Today) with Jakub Stępień of class III B as their leader,

SMILE with Zuzanna Pałka of class III D as theirleader.

After two weeks of the election campaign, on December4th, an election debate was held, and on the next day, December 5th, the Staszic students voted in the Student Council elections.

The results are as follows:

Koalicja Uczniowska (Students’ Coalition) – 192 votes – 52.2% of valid votes.

SMILE – 91 votes – 24.7% of valid votes.

Twój Głos (Your Voice) – 57 votes – 15,5% of validvotes.

Przyszłość Jest Dziś (The Future Is Today) – 28 votes- 7% of valid votes.

What added a little flavour to the elections was the “RPDK Political Party” which scored an unprecedentedresult of 96 votes, which would have placed it second. The RPDK votes are considered invalid.

And so, regardless of the overwhelming number of committees taking part in the election, it was resolved in a single round.

We sincerely congratulate Marcin Szczepanek and hiscommittee Koalicja Uczniowska and we thank everybodyfor engaging in such a long electoral campaign. What’sleft is the passover of power, and we’re good to go and start the work!