Kolejne laury i wyróżnienia dla naszych humanistek!

NewsyMożliwość komentowania Kolejne laury i wyróżnienia dla naszych humanistek! została wyłączona

W Wojewódzkim Konkursie Literacko-Historycznym „O mowo polska, Ty ziele rodzime” ogromny sukces odniosły nasze uczennice z klasy I medialno-prawnej. Zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach konkurs był inspirowany 360. rocznicą wydania pierwszej polskiej gazety („Merkuriusza Polskiego”) i 120. rocznicą wybuchu we Wrześni strajku dzieci w obronie języka polskiego. Anna Kutek – w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych – została laureatką I miejsca, a Zuzanna Waksmańska laureatką miejsca III. Natomiast jedyne przyznane wyróżnienia otrzymały Paulina Jatkowska i Hanna Wawrzyniak. Na uroczystej gali podsumowującej konkurs, która odbyła się 21 czerwca br. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, nagrody laureatom i uczniom wyróżnionym wręczyła Śląska Kurator Oświaty – pani Urszula Bauer. Gratulujemy sukcesu!