Dwoje Staszicaków w ustnej części XLIX Olimpiady Historycznej ?? (+ENG. VERSION)

NewsyMożliwość komentowania Dwoje Staszicaków w ustnej części XLIX Olimpiady Historycznej ?? (+ENG. VERSION) została wyłączona

Miło nam poinformować, że Alicja Sikorska z klasy IVc  i Piotr Kowalski z klasy IIczakwalifikowali się do części ustnej etapu okręgowego XLIX Olimpiady Historycznej.

Zarówno Alicja jak i Piotr specjalizują się w historii starożytnej i w części pisemnej realizowali temat: „Czasy Peryklesa to okres świetności starożytnych Aten. Rozważ powyższą tezę uwzględniając aspekt polityczny, społeczno – gospodarczy i kulturowy”.

Tak oto po raz kolejny przekonujemy się, że jesteśmy częścią kultury śródziemnomorskiej i że wiedza na jej temat jest bezcenna. Tak więc ktouważa się za humanistę, a nie pamięta, kim był Perykles, nie szybko to sprawdzi. ?

Alicji i Piotrowi życzymy powodzenia w części ustnej!

 


We are happy to announce that our students, Alicja Sikorska and Piotr Kowalski, were qualified to the oral part of the History Olympiad. Both of them have been specialising in the ancient history. To be qualified to the oral part they had to hand in an essay about Athens in Pericles’ times. Good luck! We keep our fingers crossed for them!