Nagroda dla najsympatyczniejszego maturzysty czyli „Łobuziak 2020”

NewsyMożliwość komentowania Nagroda dla najsympatyczniejszego maturzysty czyli „Łobuziak 2020” została wyłączona

W tym roku, podobnie jak przez 18 ostatnich lat o tej porze roku młodzież wybierze Najsympatyczniejszego Maturzystę Rocznika, czyli „Łobuziaka 2020”.
Działająca przy naszym Liceum od lat 80. Fundacja Szkolna przyznaje nagrody dla najlepszych maturzystów. Jest więc nagroda dla chemika, historyka, geografa, polonisty, matematyka itd. Fundatorami tych nagród są absolwenci szkoły lub ludzie szczególnie ze szkołą związani.
Wśród tych nagród jest jednak nagroda szczególna; nagroda im. Wojciecha Fularskiego – tragicznie zmarłego absolwenta z roku 1991. Jest to nagroda dla, jak to powiedział ojciec Wojtka (fundator nagrody) najsympatyczniejszego łobuziaka. Ojciec chciał, by zdobywca nagrody przypominał Wojtka, by był to uśmiechnięty, wesoły, życzliwy ludziom i lubiący ludzi młody człowiek; aktywny, przez wszystkich znany i lubiany; daleki od ideału, jeszcze dalszy od szkolnego prymusa, po prostu – sympatyczny łobuziak. I takiego właśnie ucznia lub uczennicy, kolegi, czy koleżanki szukamy co roku wśród uczniów ostatniej klasy liceum.

Przyznawana nieprzerwanie od 1992 r. nagroda, oficjalnie nosi tytuł dla „Najsympatyczniejszego Maturzysty Rocznika”, ale zgodnie z tradycją mówi się o niej jako o nagrodzie dla „ Łobuziaka”. Jej laureatami są min. Wojciech Byrski prawnik i autor tekstów dla zespołów IRA, Demono, Braci, Izabeli Trojanowskiej, Kuba Olszewski – długoletni dziennikarz Anty Radia i wielu innych fajnych ludzi.

Ojciec Wojtka ustanawiając nagrodę prosił, by jej zdobywcę wyłaniało się w drodze głosowania wszystkich uczniów liceum, dlatego co roku o tej porze odbywa się głosowanie. Tak będzie i w tym roku. Głosowanie internetowe organizowane i nadzorowane przez Szkolny Samorząd Uczniowski i Samorządy Klasowe właśnie się rozpoczyna. Do 30 kwietnia powinniśmy poznać wyniki.

Oto nasi kandydaci:

Marcel Gruszczyński – klasa III Mat 1