NewsyMożliwość komentowania LIST DO MATURZYSTÓW ROCZNIKA 2022 OD WIELCE SZANOWNEGO PANA JERZEGO BOLKOWSKIEGO – ABSOLWENTA Z ROKU 1938 !!! została wyłączona

Z niezwykłą radością, dumą i wzruszeniem publikujemy list od Szanownego Pana Jerzego Bolkowskiego (MATURA 1938), przekazany za pośrednictwem Prezesa Stowarzyszenia Wychowanków i Sympatyków Liceum im. Stanisława Staszica – Pana Jakuba Galasa (matura 1989).

Kochanemu Staszicakowi – Panu Jerzemu: AD MULTOS ANNOS !!!
Społeczność Liceum STASZICA w 128 roku istnienia Naszej Szkoły
Aprilis – Maius / Anno Domini 2022

Maturzyści Przyjaciele!
Zwracam się przede wszystkim do Was, ale także do całej Społeczności STASZICA, która jest bliska mojemu sercu od ponad dziewięciu (!) dziesięcioleci.
STASZIC to dobra szkoła, szkoła z tradycjami, szkoła, która pozostaje w pamięci na całe życie.
Jestem prawdopodobnie najstarszym żyjącym absolwentem naszego Liceum – mam prawie 102 lata. Maturę zdawałem w 1938 roku – z pewnością przed urodzeniem Waszych Rodziców, a być może Dziadków.
Niech mi będzie wolno życzyć Wam przede wszystkim powodzenia na maturze – uzyskania takich rezultatów, które umożliwią Wam na podjęcie studiów na wybranym i wymarzonym kierunku. A jeśli coś pójdzie nie tak – to nie koniec świata, wyniki zawsze można poprawić.
Życzę Wam i Waszym Bliskim dużo zdrowia, uśmiechów, wytrwałości, realizacji planów, spełnienia pragnień, marzeń.
Pielęgnujcie, nie tylko szkolne, wspomnienia, cieszcie się chwilą, nie bójcie się wyzwań!
Trzymam za Was kciuki i pozdrawiam serdecznie –
Jerzy Bolkowski