NewsyMożliwość komentowania „Ktoś tutaj był i był, a potem nagle zniknął i uporczywie go nie ma” Wisława Szymborska została wyłączona

Z głębokim żalem informujemy, że odeszła od nas na zawsze śp. Profesor Halina Przetacznik.
Absolwentka naszego Liceum z roku 1960, a po ukończeniu Uniwersytetu Jagiellońskiego przez 30 lat nauczycielka języka francuskiego w swojej macierzystej szkole.

Była znakomitą romanistką, cenioną wychowawczynią, lubianą i poważaną przez współpracowników oraz przełożonych. Jako jedna z prekursorek organizowała międzynarodową wymianę młodzieży na długo przed tym, nim stało się to powszechne. Uczyła z pełnym oddaniem, sięgając po niekonwencjonalne i twórcze metody. Przekazywała uczniom pasję poznawania języka i kultury frankofońskiej.

Szanowała swoich wychowanków, a oni odwzajemniali się jej uznaniem i sympatią. Zachęcała do wytrwałości i samodoskonalenia, uczyła kultury bycia i ogłady.

Traktowała Szkołę jako wspólnotę pokoleń i tradycji. Była oddana w pracy na rzecz Stowarzyszenia Wychowanków i Sympatyków Liceum.

Pozostanie w naszej pamięci jako przykład Pedagoga i wzór dla przyszłych pokoleń nauczycieli „Staszica”.
Cześć Jej pamięci.