KSIĄŻKI NA CZAS PANDEMII: PROPOZYCJE NAUCZYCIELI

NewsyMożliwość komentowania KSIĄŻKI NA CZAS PANDEMII: PROPOZYCJE NAUCZYCIELI została wyłączona

Kontynuując cykl „Książki na czas pandemii”, zapraszamy naszych uczniów do lektury wybranych, tym razem przez Waszych Nauczycieli, książek. Wśród polecających znaleźli się:
Prof. A. Charuza-Siechowska
Prof. A. Dolińska-Konina
Prof. B. Czwartos
Prof. Z. Podlasko
oraz Prof. A. Kaczyńska
Dowcipne felietony na poprawę humoru (a czasy mamy, wiadomo jakie ☹) i ku refleksji znajdziecie w książce „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu” D. Masłowskiej.

Dbając o wyśmienity nastrój naszych maturzystów, przypominamy im, że to idealny czas, aby przypomnieć sobie lektury obowiązkowe. Po ich zgłębieniu Wasz humor w maju będzie z pewnością znakomity!

Zawsze warto sięgnąć po klasykę, po pozycje ponadczasowe, a więc:
„Imię róży” U. Eco
„Paragraf 22” J. Hellera
„Czarodziejska góra” T. Manna
„Mistrz i Małgorzata” M. Bułhakowa
„Faust” J. W. Goethego
Wszystkie te książki są świetne i Staszicak musi je przeczytać!
Amatorom fantastyki polecamy S. Lema i jego „Solaris” oraz „Diunę” F. Herberta. Obie powieści, należące do klasyki science fiction, przedstawiają niezwykłe wizje świata i zadają intrygujące pytania dotyczące ludzkiej natury. Warto pamiętać, że na rok 2021 planowana jest premiera ekranizacji „Diuny”.

I na deser polecamy coś „lżejszego”, ale równie fascynującego. Są to bestsellerowe thrillery B.A. Paris – od „Za zamkniętymi drzwiami” po „Dublerkę” oraz „Gambit Królowej” W. Tevisa. Tę ostatnią pozycję powinni przeczytać wszyscy fani szachów, a tych wśród naszych uczniów nie brakuje…

Wspomniany wcześniej J.W. Goethe powiedział: „Kiedy pierwszy raz czytam dobrą książkę, doświadczam uczucia, jakbym zyskał nowego przyjaciela”. I takich przyjaciół, będących światłem i wartością, życzymy Wam – Drodzy Uczniowie na teraz, na święta i na zawsze.