NewsyMożliwość komentowania ZŁOTA TARCZA 2023 dla STASZICA. Jesteśmy na podium w Rankingu Liceów Ogólnokształcących „PERSPEKTYW” ! została wyłączona

Z ukontentowaniem społeczność STASZICA przyjęła w styczniu wiadomość, że nasza szkoła zajęła bardzo wysoką pozycję w zestawieniu – Ranking Liceów Ogólnokształcących  „PERSPEKTYW” 2023 (mamy lepszą lokatę niż znakomite miejsce w ubiegłym roku!).

Kapituła „PERSPEKTYW” uhonorowała pracę oraz wielokierunkowe pasje uczniów i maturzystów, pracę i zaangażowanie nauczycieli, współpracę i wzajemne wsparcie ze strony rodziców, absolwentów oraz przyjaciół liceum STASZICA.

To jest wyróżnienie dla zbiorowości staszicowskiej, bo społeczność wypracowała imponujące efekty! Satysfakcja z wyróżnienia wiąże się ze zobowiązaniem na przyszłość – wyniki są i będą takie, jacy my jesteśmy teraz i jacy będziemy jutro!

Nasza szkoła:

? STASZIC najlepszym liceum w Sosnowcu i w Zagłębiu!

?  STASZIC sytuuje się na 3. miejscu w województwie śląskim!

?  STASZIC plasuje się na 42. miejscu w Polsce (awans o 11 miejsc)!

Warto zaznaczyć, że aktualnie: 17 liceów ogólnokształcących w województwie śląskim może poszczycić się ZŁOTĄ TARCZĄ 2023 (w ubiegłym roku tych szkół było 21), natomiast w Zagłębiu tylko nasze liceum wyróżniono w tym roku „złotem”. W Polsce jest 200 liceów, nagrodzonych ZŁOTĄ TARCZĄ. Gratulujemy wszystkim!

O zasadach rankingu zdecydowała Kapituła, złożona z przedstawicieli: MEiN, uczelni i rektorów Akademickich Szkół Polskich, dyrekcji Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych i  Komitetów Głównych Olimpiad. Szczegółową metodę rankingu można znaleźć tutaj: https://2023.licea.perspektywy.pl/2023/methodology

Pozycja szkoły w ogólnopolskim rankingu „Perspektyw” jest efektem wspólnej pracy, która procentuje w danym roku, a wynika z działań w całym licealnym cyklu kształcenia.

? ZŁOTE TARCZE dla STASZICA w latach: 2018 – 2019 – 2020 – 2021 – 2022 – 2023…

Repetitio est mater studiorum, toteż utrwalmy refleksję z ubiegłych lat: jakkolwiek mierzyć, to człowiek i jego praca stanowi wartość!

Nieustająco:

GRATULUJEMY naszym wspaniałym: uczniom oraz absolwentom –  rocznika maturalnego 2022!

DZIĘKUJEMY nauczycielom za Ich konsekwencję, mistrzostwo i skuteczność!

WYRAŻAMY WDZIĘCZNOŚĆ niezawodnym sojusznikom: rodzicom i sympatykom szkoły!

Społeczność STASZICA, styczeń 2023

The Perspectives Ranking 2023 released in January ranked Stanisław Staszic Secondary School No.4 as the best school in the city and in the region, third in the voivodship and 42nd in the country. We’ve been honoured with a Golden Shield, for the sixth year in a row, awarded to 200 top schools in Poland. We are grateful to everyone who made it possible, from the staff and the teachers to the students themselves.