IX Wojewódzki Konkurs Plastyczny ” I… imagine, illustrate, ideate, illuminate / Wyobrażam sobie, ilustruję, tworzę, wyjaśniam” – WYNIKI

NewsyMożliwość komentowania IX Wojewódzki Konkurs Plastyczny ” I… imagine, illustrate, ideate, illuminate / Wyobrażam sobie, ilustruję, tworzę, wyjaśniam” – WYNIKI została wyłączona

 Młodym miłośnikom sztuk plastycznych po raz dziewiąty przyszło zmierzyć się z interpretacją i artystyczną oprawą cytatu twórcy anglojęzycznego. Tym razem inspiracją prac był jeden z pierwszych brytyjskich reprezentantów epoki romantyzmu William Wordsworth i wersy zaczerpnięte z jego twórczości. 

 

 

 

 Do pracy plastycznej, wykonanej dowolną techniką, należało również dołączyć krótki opis – w jaki sposób praca odzwierciedla słowa wspomnianego powyżej poety. 

W konkursie brali udział uczniowie klas VIII Szkół Podstawowych z regionu. 

W tegorocznej edycji Konkursu – niepodważalną decyzją jurorek: prof. Katarzyny Tkaczyk oraz prof. Katarzyny Widery przyznana została jedna nagroda: 

Laureatką 1.miejsca została Agata Wieprzycka z klasy VIII B ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Janusza Korczaka w Sosnowcu. Gratulujemy! 

Po odbiór dyplomu oraz nagrody zapraszamy na Staszicowską Galę Mistrzów 24.04.2024r. o godz.11:00. 

Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace! 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, uczniom i opiekunom! 

 

 

Interpretacja: 

Autor wiersza zachęca nas do tego, aby nie czerpać całej wiedzy z książek. Jest wiele rzeczy, których w ten sposób nie poznamy. Warto wyjść z biblioteki i pójść do lasu, na łąkę, zebrać samemu owoce, kwiaty, poprzyglądać się otaczającemu nas światu. Moim zdaniem jednak książki są ważną częścią naszego życia i nie można z nich rezygnować. Dzięki nim zdobywamy wiedzę na temat przyrody i możemy cieszyć się nią w pełni, co starałam się wyrazić w mojej pracy.