Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego

NewsyMożliwość komentowania Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego została wyłączona

Z okazji Międzynarodowego Dnia Zdrowia Psychicznego 10 października 2022 zorganizowaliśmy dla wybranych klas pokazy filmowe. Klasy 1a i 1d mogły obejrzeć kultowy Piękny Umysł. Z kolei klasy 2b i 2c obejrzały Umysł w ogniu.

Piękny umysł (w głównej roli Russel Crowe) to biograficzna opowieść o matematyku (John Nash), laureacie Nagrody Nobla, walczącym ze schizofrenią paranoidalną. Film Umysł w ogniu to również biograficzna opowieść o młodej dziennikarce (Susannah Cahalan – w tej roli Chloë Grace Moretz), która zapada na chorobę rozpoczynającą się od halucynacji i dającą wrażenie degeneracyjnej choroby psychicznej spowodowanej używaniem substancji psychoaktywnych. Okazuje się jednak być zapaleniem mózgu. Obie produkcje pokazują obrazy kliniczne chorób oraz społeczny odbiór choroby psychicznej kiedyś i dziś. Są wartościowymi treściami dla młodych ludzi i wnoszą wiele refleksji na temat wartości zdrowia psychicznego.

Dzięki projekcjom młodzież mogła poznać różne formy zaburzeń psychicznych, przyjrzeć się osobom chorym i ocenić ich funkcjonowanie
w rodzinie albo w świecie.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress